Auto-moto

Ako chrániť svoje auto počas zimy?

Najchladnejšie ročné obdobie dáva zabrať nielen nášmu imunitnému systému, ale aj nášmu autu. Počas zimy je vystavované oveľa väčším rizikám ako počas iných ročných období.
Ako teda chrániť svoje auto počas zimy?

Návod ako chrániť auto počas zimy
Zdroj obrázka: Autor: Krasula / Shutterstock.com

Používajte nezávislé kúrenie

Možno si poviete, že aký vplyv má práve účinné nezávislé kúrenie na ochranu auta. Ak ho ale budete používať, výrazne tak znížite spotrebu auta.

Ak si vyberiete nový rozmer nezávislého kúrenia pomocou diaľkového štartu, keď prídete do auta, auto už bude vyhriate na požadovanú teplotu a vy tak nestrávite dlhé minúty nahrievaním auta a odmrazovaním čelného skla.

Sneh a ľad na čelnom skle a všeobecne na sklách už nebude, keďže auto sa bude nahrievať na požadovanú teplotu. Najmä v silných mrazoch je veľmi nepríjemné sadať do studeného auta a chytať sa ľadového volantu a ešte aj šoférovať.

Odstraňujte sneh z okolia kolies

Ak máte plastové lemy blatníkov, tie vám pomáhajú chrániť ich. V zimných mesiacoch sa ale práve okolo kolies zachytáva sneh, ktorý sa pri zmrznutí zmení na ľad.

Odporúčame vám vždy po príchode na parkovisko, či pred garážou na vlastnom pozemku odstrániť zvyšky snehu klasickou metlou.

Hromadenie tohto snehu a jeho topenie môže spôsobiť koróziu a výrazne tak poškodiť lak auta. Zároveň vám môže komplikovať šoférovanie a preto je potrebné to nepodceňovať.

Odstraňujte sneh zo strechy auta

Ak chcete chrániť svoje auto, je veľmi dôležité okrem nezávislého kúrenia a odstraňovania snehu z okolia kolies odstraňovať sneh aj zo strechy auta. Práve uvoľnené zamrznuté kúsky snehu môžu pri jazdení ohrozovať nielen vás, ale aj ostatných účastníkov premávky. Dokonca by vám hrozili aj pokuty.

V prípade, že by sa sneh uvoľnil počas jazdy, mohol by vám dokonca rozbiť čelné, či zadné sklo a ohroziť aj vaše zdravie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button