Ako si vybraťDomácnosť

Ako vybrať centrálny vysávač?

ako si vybrať centrálny vysávačCentrálne vysávače predstavujú praktický príspevok k zdravému a modernému životnému štýlu. Stretnúť sa s nimi môžeme v starších aj nových domoch a úspešne sa rozširujú aj do kancelárskych priestorov. V nasledujúcom článku vám poradíme ako si vybrať centrálny vysávač?

Aké sú výhody týchto vysávačov?

používanie centrálneho vysávačaCentrálne vysávače umiestňujeme mimo obytnú plochu, a vďaka tomu nevíria prach, výkaly roztočov, baktérie, plesne či iné alergény. Centrálne vysávače sú tiché, výkonnejšie a praktickejšie ako bežné vysávače.

Nepotrebujú údržbu. O to sú cenovo nákladnejšie a náročné na inštaláciu.

Vybrať si vhodný centrálny vysávač preto nie je také jednoduché.

Ak uvažujete o kúpe centrálneho vysávača, využite tento preverený postup, ako vybrať silný, spoľahlivý a cenovo dostupný centrálny vysávač, ktorý disponuje dokonalou technológiou a nesklame aj v náročných podmienkach.

Čo budete potrebovať:

  • peniaze
  • čas

Postup ako vyberať centrálny vysávač

Najprv myslite na možnosti umiestnenia centrálneho vysávača a príslušných rúrok. Systém centrálneho vysávania je bezpochyby výhodnejšie inštalovať pri samotnej stavbe rodinného domu či administratívnej budovy. Ak sa tak nestalo, neklesajte na mysli.

vysávanie a montáž centrálneho vysávačaKvalifikovaní pracovníci sú schopní zvyčajne bezplatne pre dodatočnú inštaláciu centrálneho vysávača nájsť riešenie a využiť napríklad nefunkčný komín či iné časti domu, kde sa už nejaké rozvody nachádzajú.

Pamätajme, že centrálny vysávač je robustný, inštalujeme ho na stenu, najčastejšie do pivnice, garáže či technickej miestnosti s možnosťou odvetrávania.

Výhodou centrálneho vysávania je, že nepotrebujete vyťahovať vysávač, stačí len trúbka, ktorú zapojíte do otvoru v stene. Premyslite si preto, koľko zásuviek a kde tieto zásuvky na centrálne vysávanie budete v dome potrebovať.

Podľa počtu zásuviek a dĺžky potrubia vyberáme samotný centrálny vysávač podľa jeho sacieho výkonu.

Ceny a značky centrálnych vysávačov

Na rade je porovnanie značiek a cien. Priemerná cena centrálneho vysávača pre domáce využitie sa pohybuje v rozpätí od 555 do 1 300 eur.

Rozdiely nájdeme predovšetkým vo výkone a inováciách, ako je plynulá regulácia výkonu, typ a vlastnosti filtrov, povrchová úprava.

Pripočítajte cenu príslušenstva 110 až 190 eur, rozvody v rovnakej výške a nezabudnite tiež na dopravu a prípadnú cenu inštalácie.

Montáž systému centrálneho vysávania si môžete urobiť tiež aj svojpomocne. Najrozšírenejšími značkami sú Beam Elektrolux, Husky, DUOVAC, Disana, Serenity, Mundo či Alex Aspir a kanadský Cyclovac.

Na čo sa pred kúpou treba pýtať a čo si treba zistiť?

Predajcovia centrálnych vysávačov sa odlišujú tiež ponukou poskytovaných garancií a záruk. Pred nákupom sa preto starostlivo informujte na dĺžku záruky centrálneho vysávača (zvyčajne 5 rokov, niekedy aj doživotná záruka), dĺžku záruky na príslušenstvo centrálneho vysávača (tá trvá zvyčajne 2 až 5 rokov) – ako sú sacie hadice, podlahovej hubice alebo zásuvky.

Informujte sa, akú starostlivosť ako zákazníkovi vám dodávateľ centrálneho vysávača poskytne vrátane montáže či pozáručného servisu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button