Nezaradené

Ako si vytvoriť útulné bývanie?

Sťahujete sa do nového, alebo by ste len radi oživili súčasný byt či dom? Prinášame vám tipy, ako si ho zariadiť tak, aby bol moderný a zároveň vyžaroval komornú a útulnú atmosféru.

Súčasné novostavby sú známe najmä veľkými spoločnými priestormi, ktoré prinášajú dojem sterility a chladu. Ten chceme čím skôr vytlačiť a vdýchnuť im rodinný život.

návod ako si vytvoriť útulné bývanie

Pohrajte sa s farbami

V prvom rade myslite na to, že farby musia spolu ladiť. Výrazne červená kuchynská linka prechádzajúca do krikľavo-zelenej obývačky, to vášmu oku neulahodí. Farby stien, nábytku aj doplnkov by mali byť v spoločnej harmónii, a to v rámci celého bytu.

Pri voľbe farieb stien nič nepokazíte tradičnou bielou, alebo zemitými farbami. Obe možnosti sa dajú jednoducho skombinovať s farebnejšími prvkami, ako sú výrazné obrazy, kvety či koberec. Na rozdiel od sterilnej bielej však zemité farby vytvárajú domáckejšiu atmosféru. Široký výber farieb za akciové ceny nájdete teraz v letáku Obi.

Zvoľte vhodný nábytok

Ak váš nábytok tvoria rôzne kúsky odlišných štýlov, nemusí to byť nutne prekážka. Netreba dbať výhradne na štýl, vek či žáner, stačí ich správne nakombinovať. Ak si nie ste istí vaším vkusom a okom pre estetiku, stavte na modernosť. Tá je večná a nič ňou nepokazíte. Nezabudnite však na netradičné doplnky, ktoré zaujmú oko a potešia dušu.

Napríklad v predajniach Tedi momentálne nájdete dekorácie v námorníckom štýle. Čo tak vešiak v tvare pádla, zaujímavý svietnik z dreva alebo LED svietidlá z mušlí? Načerpajte inšpiráciu v najnovšom katalógu siete Tedi.

Ak katalóg nemáte, nezúfajte. Nájdete ho aj online  v aplikácii Kimbino. Práve tá pozná všetky zľavy v obchodoch vďaka online letákom, ktoré na svojich stránkach združuje. Stačí vlastniť smartfón a všetky obchody budete mať so sebou vo vrecku.

Pri kúpe nábytku sa riaďte pravidlom primeranosti. Do miestnosti nekupujte veci priveľké, ale ani príliš malé. Vyhnete sa tak dojmu stiesnenosti, ako aj prázdnoty. Ak chcete miestnosť rozdeliť na niekoľko zón, môžete si pomôcť kobercami. Práve tie vyčlenia jednotlivé oblasti, ktoré následne zariadite nábytkom podľa ich zamerania. V obývačke tak naraz získate jedálenský, pracovný aj TV kútik.

Nezabúdajte na doplnky

Sú to práve maličkosti, ktoré vdýchnu bytu dušu. Obrazy, fotky, svietniky či kvety vo váze, to všetko má svoj význam. Nezabudnite na ne, keď budete váš byt či dom premieňať na útulný domov.

kimbino logo

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button