Nezaradené

Kto nosí Scrubs? Čo znamená scrubs a aký je tento typ oblečenia?

Název scrubs uniforms pochádza z angličtiny a odkazuje na voľne padnúce lekárske odevy. Ako vyzerajú šaty s týmto menom? Pre koho je také oblečenie určené? Viac informácií nájdete v tomto článku.

Čo sú to lekárske scrubs

Čo sú lekárske Scrubs?

Scrubs nosia lekári i sestry. Medical scrubs sa môžu skladať z mnohých rôznych prvkov. Ich charakteristickým rysom je voľný strih. Keď hovoríme o oblečení scrubs, máme na mysli zdravotnú haleny s krátkym rukávom a voľné tuniky.

Často to sú tiež súpravy, ktoré sa skladajú z lekárskych nohavíc a lekárske blúzky. Tento typ oblečenia sa stal veľmi obľúbeným medzi zdravotníkmi rôznych špecializácií. Nachádza sa na nemocničných oddeleniach, kde ho môže nosiť všetok personál. Je to vynikajúci ochranná vrstva pre každodenné použitie.

Kto nosí Scrubs?

Ako už bolo uvedené vyššie, ide o odevy určené pre zamestnancov zdravotníckych služieb, najčastejšie na nemocničných oddeleniach. Nurse scrubs má mnoho výhod, a preto jeho obľuba neustále rastie medzi zdravotnými sestrami a inými zdravotníkmi.

Vďaka nej sa zdravotnícky personál každý deň úhľadne prezentuje a zároveň je pri plnení svojich povinností dobre chránený pred škodlivými látkami.

Dôležité je, že takéto oblečenie často dostávajú aj muži, ktorí sa chcú zúčastniť pôrodu svojich manželiek. Odevy scrubs tiež často používajú hostia navštevujúci svojich príbuzných a priateľov v nemocniciach – ochranná vrstva proti vonkajším mikróbom.

Prečo špecialisti lekárskeho priemyslu siahajú po odevoch scrubs?

Scrubs clothes zaisťuje predovšetkým pohodlie pri práci, pretože je vyrobené zo vzdušných materiálov, ktoré zaisťujú odvod potu. Voľný strih odevu zase zaručuje plnú voľnosť pohybu a znižuje riziko bolestivých odrenín.

Prečo nosa špecialisti scrubs

Dámske lekárske odevy Scrubs – štylizácia

Výber zdravotníckych odevov pre zdravotníkom je veľmi bohatý a rozmanitý. Uniform scrubs sú v dnešnej dobe odevy rôznych farieb, ktoré vyzerajú extrémne esteticky.

V prípade ľudí, ktorí vstupujú na oddelení ako hostia, zvyčajne dostanú modré Scrubs. Farebné lekárske oblečenie umožňuje nielen identifikovať zamestnanca konkrétnych oddelení, ale tiež zlepšuje pohodu pacientov pobytom na oddelení.

Lekárske blúzky

Je to základný prvok výbavy, ktorý vám umožní vybudovať si v očiach pacienta image daného zamestnanca. Lekárske haleny s veselými vzormi sú dobrým riešením. Vďaka nim už oblečenie lekárov nie je monotónna. Zvlášť keď myslíme na ľudí pracujúcich na detských oddeleniach.

Vďaka takýmto halenám je určite oveľa ľahšie nadviazať kontakt s mladými pacientmi. Znižujú stres spojený s vyšetrením.

Moderné lekárske blúzky

Lekárske nohavice

Sú veľmi pohodlným a praktickým prvkom dámskeho aj pánskeho oblečenia. Vyrobené z kvalitného materiálu a to umožňuje udržiavať dobrý vzhľad aj po mnohých praniach a uľahčuje žehlenie.

Takéto nohavice môžu mať rôzne povrchové úpravy – od klasických zipsov cez viazané až po nohavice s gumičkou.

Vďaka tomu, že sa neutahuje príliš tesne okolo tela, uľahčujú prácu, či už v sede alebo v stoji, alebo keď sa potrebujete napríklad ohnúť. S nepohodlným oblečením nie je spojené žiadne nepohodlie.

Lekárske plášte

Medzi lekárskymi plášti sú tie priliehavé, ale aj voľné. Sú základom zdravotníckeho oblečenia. Naša ponuka zahŕňa kratšie aj dlhšie varianty.

Každý z nich bol starostlivo vyrobený, takže v zásterách môžete vyzerať elegantne a štýlovo. Naše modely majú veľmi praktické strihy, zapínanie a vrecká, kam ľahko prenesiete drobné predmety.

Kde kúpiť lekárske plášte

Scrubs oblečenie je skvelou voľbou do práce

Odevy scrubs si môžete objednať online v našom internetovom obchode. Nájdete tu široký výber oblečenia za veľmi atraktívne ceny. Vyznačujú sa najlepšou kvalitou materiálov, zaujímavým dizajnom a voľným strihom, vďaka ktorému ho každý ocení.

Takisto stojí za to skontrolovať naše záložky s aktuálnymi akciami a výpredaji: https://www.uniformshop.sk/vypredaj

Zdroj obrázkov: Uniformshop.sk

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button