Ako liečiť

Liečba erektilnej dysfunkcie: Prevencia a spôsoby odstránenia problémov

liečba erektilnej dysfunkcieErektilná dysfunkcia postihuje predovšetkým mužov stredného a staršieho veku. Jedná sa o poruchu, kedy penis nemá dostatočnú erekciu, nie je tuhý. To má za následok neschopnosť kvalitného pohlavného styku. Liečba erektilnej dysfunkcie: Prevencia a spôsoby odstránenia problémov.

V článku sa dozviete:

  • Prevencia
  • Liečba
  • Čo je potrebné
  • Podporné prípravky

Erektilná dysfunkcia sa objavuje až u polovice mužov starších ako 50 rokov. V posledných rokoch sa však čoraz častejšie prejavuje aj u oveľa mladších mužov. Stojí za tým okrem iného zlý životný štýl.

Prevencia erektilnej dysfunkcie

Aby ste nemali v relatívne skorom veku problémy s erekciou penisu, je potrebné mať naozaj zdravý životný štýl.

Medzi hlavné preventívne opatrenia patrí napríklad obmedzenie fajčenia. Dôležitý je tiež zdravý a vyvážený jedálniček.

Mnoho mužov trpí erektilnou dysfunkciou tiež kvôli obezite a nadváhe. Príčinou vzniku tohto ochorenia je tiež ateroskleróza, teda upchaté ciev. (18 tipov, ako predísť upchatiu ciev: Príznaky a prevencia)

Liečba erektilnej dysfunkcie

Pred liečbou erektilnej dysfunkcie je dôležité odborné vyšetrenie. To môže nielen zistiť príčiny, ale tiež ukázať, že erektilná dysfunkcia je často len sprievodným príznakom oveľa závažnejších ochorení, napríklad cukrovky, ischemických srdcových chorôb a pod.

Môže tiež ísť o prvý príznak budúcej mozgovej príhody. Preto je dôkladné lekárske vyšetrenie úplne nevyhnutnou záležitosťou.

modre pilulky a erekciaSamotná liečba erektilnej dysfunkcie je dnes pomerne účinná. Používajú sa lieky, ktoré zaistia väčší prívod krvi do toporivých telies penisu.

Jedná sa napríklad aj o klasické „modré pilulky„, ktoré účinkujú zhruba do polhodiny po konzumácii.

Ďalším spôsobom liečby erektilnej dysfunkcie je aplikácia liekov priamo, a to prostredníctvom injekcií. Jedná sa o takzvanú intravenóznu liečbu. Používa sa hlavne v situácii, keď je liečba pomocou tabliet neúčinná.

Čo je na liečbu erektílnej disfunkcie potrebné?

  • Návšteva lekára – zistenie príčiny
  • Úprava jedálnička
  • Užívanie liekov vo forme tabliet či injekcií
  • Doplnky stravy

Podporné prípravky

Ako podporu na vyriešenie problémov s erektilnou dysfunkciou možno využiť doplnky stravy. Tu je ale na mieste oznámiť, že sa jedná skutočne len o podporné prípravky, ktoré neriešia samotnú podstatu problému.

maca extra bioJedným z takýchto prírodný povzbudzovačov je Maca. Tento doplnok stravy obsahuje prírodné látky, ktoré pomáhajú zvýšiť sexuálnu výkonnosť jedinca. Ide o veľmi bezpečný produkt, ktorý je určený nie len na zvýšenie a podporu sexualnej výkonnosti ale pomáha zmierniť únavu, zvýšiť psychickú odolnosť a podporuje nárast svalovej hmoty.

Maca je v podstate prastará Peruánska rastlina.

Ak zistíte nejaké problémy s erekciou penisu, navštívte lekára a nechajte sa vyšetriť.

Podobné články

1 komentár

  1. Maca je naozaj skvelým prostriedkom na podporu erekciu. Sám som ju užíval niekoľko týždnov počas ťažšieho obdobia a veľmi mi pomohla. Vraj má dobré a podobné účinky aj kotvičník zemný 🙂

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button