Ako a čo robiť v januári na záhrade?

čo robiť v januári na záhradeV januári nie je príliš príležitostí pre záhradkárov, ako záhradu obhospodarovať, ale vždy je možnosť na ňu nejako dohliadnuť. Ideálne je na záhradu chodiť pravidelne kontrolovať stav drevín a snehu. Kontrolujeme kryty proti mrazu, môžeme tiež pripraviť kŕmidla pre vtáčiky. Čo všetko ostatné ešte je možne na záhrade v januári robiť?

Čo je treba v januári na záhrade:


  • kŕmidlo pre vtáčiky
  • motúz
  • netkaná textília
  • lopata na sneh

Polievanie rastlín

Zalievame vždy zelené rastliny, ktoré potrebujú vodu aj v zime. Zaliať by sme ich mali v dňoch, kedy nemrzne. So zálievkou však počkáme, ak v nasledujúcich dňoch hrozí zníženie teplôt pod bod mrazu.


Kŕmenie vtáčikov

správne semeno na prikrmovanie vtákovVtáčiky nekŕmime zásadne žiadnymi sladkými ani slanými zvyškami ľudskej stravy. Do kŕmidiel použijeme špeciálne sypané zmesi pre záhradné vtáctvo pozostávajúce prevažne zo slnečnicového semena, maku, sezamového semena alebo prosa.

kŕmenie vtáčikov na záhrade v januáriTiež im do kŕmidla môžeme dať kus loja odkrojeného z vareného hovädzieho mäsa alebo jablká či oriešky.

Výsev kvetov v januári

V januári je ideálny čas pre výsev begónií, hľuznatých aj záhonových. Výsevné misky umiestnime na svetlé miesto a výsev nezasypávame. Semienka vzídu pri teplote 20-22 ° C. Akonáhle vyklíčia, je vhodné znížiť teplotu na 18 ° C, aby sa semienka príliš nevyťahovali.

Výsev zeleru


V poslednej dekáde januára sejeme do kvalitného výsevného substrátu zeler. Po vyklíčení potrebuje teploty cez 25 ° C, lepšie až k 30 ° C. Po vyklíčení udržujeme teplotu okolo 20 ° C. Ak by pestovateľský teplota klesla pod 12 ° C, sadenice by vybiehali do kvetu. Pre výsev používame len morené osivo.

Pozrite si tieto odporúčané záhradné dekorácie, záhradné náradie a:

Tip: V lekárni Dr. Max momentálne prebieha aj akcia 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!


Mohlo by vás zaujímať

návod ako vyriešiť neprítomnosť kanalizácie

Ako vyriešiť problém s absenciou kanalizácie?

Kanalizácia aj napriek tomu, že je 21. storočie v mnohých mestách a obciach stále chýba. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.