Cestovanie

Ako stráviť víkend v Dubline?

Ako stráviť víkend v DublineDublin je zrejme jediné európske hlavné mesto, ktoré sa za posledných 20 rokov zmenilo takmer na nepoznanie. Vďaka veľmi masívnym dotáciám z európskych fondov sa rozrástlo, modernizuje a stalo sa tak atraktívnym ako pre obyvateľov mesta, tak pre turistov. Vďaka atlantickým teplým prúdom je v Dubline celý rok veľmi príjemne. A rozhodne stojí za návštevu turistom a cestovateľom, ktorí milujú víkendové poznávanie zaujímavých končín sveta.

Čo je na víkend v Dubline potrebné:

  • mapa mesta Dublin
  • sprievodca
  • fotoaparát
  • kamera
  • oblečenie do vlhšieho a daždivého počasia

Zorientujte sa pomocou mapy

Navštívte v Dubline informačné centrum, kde dostanete zdarma mapu mesta. Kúpte si lístky Rambler, tieto lístky umožňujú cestovať po celom meste zadarmo.

Tour jazdy autobusom v Dubline

Dublin ponúka autobusové Tour jazdy. Jedným z najviac atraktívnych okruhov je Dublin Ghost Autobus Tour. Cestujúci precestujú Dublin v noci.

Táto jazda informuje turistov o temnej stránke histórie Dublinu. Preskúmate temné zákutia tohto mesta. Deťom do 14 rokov nie je táto jazda dovolená. Prehliadka trvá dve hodiny.

Írske krčmy? Rozhodne!

bary v DublineZamierte do Temple baru na Great George Street alebo na Cadmen Street, kde sa nachádzajú najobľúbenejšie krčmy.

Dajte si pohár vychladeného nápoja a vynikajúce jedlo v tradičnej írskej krčme, v sprievode živej hudby, tanca a literárneho čítania. Toto je skvelá príležitosť, ako sa zoznámiť s miestnymi ľuďmi.

Kultúrne vyžitie

Po raňajkách sa vydajte do čarovných uličiek Dublinu. Začnite na O’Connell Street, kde vás tiež mestom môže previesť City Tour.

Pozrite sa na zlaté keltské zbierky v Národnom múzeu a v Národnej galérii na Picassa a Caravaggia. Navštívte prírodné historické múzeum a múzeum moderného umenia.

Trochu zelene

Choďte na južné pobrežie a na prehliadku Powerscourtských záhrad.

Veľa zaujímavých miest

víkend v Dubline - návšteva hraduNavštívte Dublinské zoo. Vydajte sa na plavbu po rieke Liffey a navštívte Kilmainhaim goal.

V nedeľu ráno navštívte Dublinský hrad, Trinity College a katedrálu svätého Patrika. Prejdite sa po miestnych trhoviskách a zájdite do luxusných obchodov na Grafton Street.

Štýlové večery v Dubline

Na konci dňa si užite odpočinok s drinkom v Ryanovom viktoriánskom bare na Parkgate Street. Krčmy a bary sú otvorené do 1 hodiny v noci.

Tipy ako cestovať v Dubline

Taxíky bývajú drahé.

Jazda na bicykli po meste sa neodporúča. Nie sú k dispozícii žiadne cyklistické pruhy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button