Internet

Ako zvládať facebook?

zvládate závislosť na facebookuaplikácia ICQ dávala možnosť napísať status, čo práve robíme. Ale nové sociálne siete v podobe napr. Facebooku nám stále pohlcujú súkromie a my sa nebránime, naopak sami o sebe poskytujeme čoraz viac osobných informácií, ktoré by mnohokrát mali byť skôr utajené. Rozprávame, čo sa nám stalo, čo práve robíme, alebo sa tam online radíme, čo urobiť s načatým večerom … To by ale nebolo to najhoršie. Facebook zabíja veľa nášho voľného času, aj keď to nechceme. Ak sa nechcete úplne podmaniť droge zvanej facebook, skúste sa riadiť tipmi nižšie. Sú navrhnuté tak, aby čo najviac znížili tam čas strávený a aby ste sa naučili ako zvládať facebook.

Stanovte si ako dlho facebook chcete používať

Stanovte si iba jednu dobu v priebehu dňa, kedy pôjdete na facebook. Určite si zároveň aj to, ako dlho tam chcete zostať. Odporúčam 15 minút.

Napríklad si teda povedzte, že na facebook budete chodiť len večer od 20.15 do 20.30.

Oh, tie klamstvá

Ako zvládať FacebookJe zrejmé, že nás tam najviac ťahajú informácie od ostatných. Zaujíma vás, čo sa u nich stalo nové, čo kto prežil, aké kto vložil na facebook fotografie a pod. P

rečo vás to ale zaujíma teraz, keď vás to nezaujímalo v čase, keď facebook nebol tak rozšírený? Takáto zvedavosť môže spôsobiť závislosť.

Skúste sa presvedčiť, že vás to príliš nezaujíma a že informácie, ktoré ľudia poskytujú na facebooku, nie sú tie najdôležitejšie. Dôležité správy by vám vaši priatelia určite dali vedieť inak.

Primerané šialenstvo

„Je to čierna ruka na facebooku,“ často počujeme o závislých na facebooku. Takí ľudia, ktorí nevedia ako zvládať facebook, si neustále menia svoje statusy, neustále vkladajú fotografie alebo videoklipy svojich obľúbených piesní.

závislosť na facebookuTiež si neustále robia rôzne kvízy, sťahujú si nové aplikácie, hrajú rôzne hry, stávajú sa fanúšikmi novo založených skupín, komentujú fotografie alebo statusy ostatných.

Súhlasím, že na facebooku je veľké spektrum aktivít, ktoré môžete robiť, ale nemali by ste pritom zabúdať na svoje predošlé koníčky a záľuby. Toľko cenných aktivít facebooku nie je.

Odporúčané články:

Sebadisciplína a Faebook

Ak chcete zvládať facebook, zakážte si ho zapnúť mimo určený čas. Akonáhle to totiž urobíte, už sa odtiaľ nedostanete, neustále sa budete preklikávať do nových a nových profilov a fotografií … A po hodine sa zľaknete, že ste opäť nestihli urobiť tie dôležité veci.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button