Internet

Ako zrušiť účet na Facebooku?

ako zrušiť účet na facebookuZistili ste, že Facebook pre vás nie je to pravé orechové, nebaví vás, bojíte sa zneužitia informácií alebo potrebujete odstrániť profil zosnulého člena rodiny? Nech už je váš dôvod pre stornovanie profilu akýkoľvek, nie je to tak úplne jednoduché. Ako teda zrušiť účet na Facebooku?

Deaktivácia účtu na Facebooku

Ste rozhodnutí odstrániť svoj účet trvalo? Ak váhate a úplne nezavrhujete to, že by ste časom účet opäť aktivovali, je pre vás táto cesta vhodná.

Deaktiváciou zaistíte, že bude váš účet zmrazený, ale všetky dáta budú stále na Facebooku uložené.

Ako postupovať pri deaktivácii?

 1. deaktivovanie účtu na facebookuPrihláste sa k svojmu profilu na Facebooku a na hornej lište kliknite na šípku – vyberte Nastavenia
 2. Objaví sa stránka Všeobecné nastavenia účtu. Na strane nájdete nadpis Zabezpečenie
 3. Po rozkliknutí sa dostávate na nastavenie zabezpečenia, dole pod ponukou je modrý odkaz Deaktivujte svoj účet.
 4. Ak potvrdíte odkaz, Facebook sa vás opýta, či chcete naozaj deaktivovať účet, a aké sú dôvody pre váš odchod. Mimo to sa vás pokúsi Facebook ešte raz prehovoriť k tomu, aby ste predsa len neodchádzali. Použije na to veľké fotky vašich priateľov s tvrdením, že vám budú veľmi chýbať! Nenechajte sa citovo vydierať a nezabudnite na odhlásenia emailov!
 5. Facebook samozrejme ponúkne ešte automatickú reaktiváciu. Pamätajte, že prihlásením svoj účet opäť aktivujete.

Potom už len ostáva všetko potvrdiť a je to!

Chcete svoj účet natrvalo zrušiť?

Potom musíte prejsť na odkaz delete account. https://www.facebook.com/help/delete_account

Postup ako zrušiť účet na facebooku

Dostanete sa k tabuľke ponúkajúcej odstránenie účtu. Ak potvrdíte kliknutím na Odstrániť, Facebook vás ešte vyzve na vyplnenie hesla a číselného kódu. Po tejto bezpečnostnej kontrole by váš účet mal byť natrvalo odstránený počas 14 dní. Pokiaľ sa ale v túto dobu budete chcieť prihlásiť, môžete svoju žiadosť zrušiť.

Ste si naozaj istí, že chcete účet natrvalo odstrániť? Pamätajte si, že účet už nikdy nebudete môcť znova aktivovať. Ak máte záujem, môžete si stiahnuť kópiu svojich informácií. Prečítajte si aj článok ako nainštalovať Messenger.

Facebook má však právo, vďaka podpísaniu zmluvných podmienok pri registrácii, si niektoré vaše aktivity a príspevky ponechať. Preto je dobré pri každej registrácii zmluvné podmienky dobre preštudovať a nabudúce si prihlásenie a to čo budete zdieľať poriadne premyslieť !!

Podobné články

3 Comments

 1. Dobry den vi tu kazdemu radite ako si uplne zrusit ucet na Fb ja som tak urobila len ma to uz nejako omrzelo a chcela bi som si ho znovu obnovit svoj stary ucet.A preto pisem vam ci bi ste mi pomohli obnovit svoj stary ucet na Fb ked som.si ho zzrusila uplne.Prosim pomozte velmi si ho chcem obnovit.Ak sa to da ta sa mi prosim ozvete

 2. Prosím o pomoc pri zrušení účtu môj kód bol 530695 nový 125212
  Neviem si s tým rady dúfam že som uviedla správne podklady na zrušenie

  Veľmi pekne Vám ďakujem

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button