Internet

Ako funguje facebook?

ako funguje facebookFacebook je najväčšou sociálnou sieťou na svete. Vznikol už v roku 2004 a za túto dobu si získal viac ako miliardu aktívnych užívateľov. Máte chuť si tiež užívať všetkého, čo Facebook ponúka? A ako vlastne facebook funguje?

Založte si svoj účet na Facebooku!

K tomu, aby ste mohli facebook využívať, potrebujete mať zriadený svoj účet. Registrácia nie je nijako zložitá.

Na stránkach www.facebook.com nájdete odkaz k registrácii, kde vyplníte meno, priezvisko, e-mail, heslo, dátum narodenia a pohlavie. Potom už stačí len kliknúť na tlačidlo Registrácia a váš účet je hotový!

Ako teda Facebook funguje?

Každý užívateľ má svoju stránku. Užívateľom môže byť ako súkromná osoba, tak aj firma. Na svojom profile môžete mať svoju fotku, logo, základné osobné údaje a ďalšie zaujímavé informácie.

Na svojej stránke máte tiež mnoho priestoru pre oznámenia všetkého druhu. Či už sú to fotografie, videá, alebo oznámenie toho, čo práve robíte a prežívate.

Zdieľate tak novinky zo svojho života, prípadne zo života vašej firmy, s okolitým svetom, predovšetkým so svojimi priateľmi a fanúšikmi.

Ako nájsť priateľov?

ako nájsť priateľov na facebookuMajiteľ profilu na Facebooku si sám vytvára skupinu priateľov, s ktorými je možné komunikovať a navštevovať ich stránky. Priateľov môžete nájsť jednoducho zadaním ich mien alebo e-mailových adries do vyhľadávacieho panelu.

Potom už stačí len pridať vašich známych do priateľov a počkať, či vás potvrdia ako priateľa. Prečítajte si aj články ako nainštalovať facebook a ako nainštalovať messenger.

Chráňte si svoje súkromie!

ako sa prihlásiť na facebookNa Facebooku veľká kopa užívateľov oznamuje každý svoj pohyb, ukladá fotky svoje i svojich detí, presadzuje názor, rieši súkromné ​​záležitosti! Preto je nutné svoj profil chrániť a nastaviť ochranu súkromia.

Stačí, keď kliknete na malý zámok na hornej lište. Objaví sa Nastavenie a nástroje súkromie. Tu zvolíte, kto uvidí obsah vášho profilu alebo kto vás môže kontaktovať.

Aké má Facebook využitie pre vašu firmu?

Facebook sa rýchlo stal dobrým marketingovým nástrojom pre získavanie nových zákazníkov, ale aj udržanie tých stálych.

Vďaka ľahkej komunikácii so zákazníkmi získava firma spätnú väzbu, ktorá je pre ďalší rast veľmi dôležitá. Firma sa vďaka propagácii na Facebooku zviditeľní.

Tým, že kliknete na tlačidlo ,, To sa mi páči „, získate prístup na väčšinu firemných stránok, navyše to, že ste dali tzv. ,, Like“ stránke firmy, sa objaví na vašom profile. Tak ľahko a rýchlo môže firma osloviť aj všetkých vašich priateľov.

Facebook áno alebo nie?

Facebook má svoje výhody, ale aj nevýhody. Je dôležité premýšľať nad tým, čo na svojom profile publikujete a čo je potrebné si povedať z očí do očí. Jedine tak vás virtuálny svet nepohltí!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button