Zdravie a krása

Ako sa starať o nechty?

starať o nechtyNechty sú vizitkou vašich rúk. Preto by ste sa mali starať o nechty tak, aby boli vždy čisté, upravené a taktiež by ste im mali dávať potrebnú výživu. Väčšina ľudí vlastní aspoň nejaké náradie na manikúru ale málokto z nich použije k úprave nechtov niečo viac ako len nožnice. Úprava nechtov sa nevzťahuje len na ženské ruky, aj muži by sa mali postarať o to, aby mali správne upravené nechty.

Ako by ste sa mali správne starať o nechty

Nechty si strihajte podľa potreby. Nedá sa úplne presne stanoviť, kedy je nutné si nechty ostrihať, pretože ide o celkovo o individuálny proces.

Každému rastú nechty trochu odlišnou rýchlosťou. Všeobecné pravidlo hovorí to, že by ste si ich mali strihať najmenej jedenkrát za týždeň na rukách a jedenkrát za dva týždne na nohách.

ako sa starať o nechtyTaktiež je dôležité to, ako a čím si nechty striháte. Používajte preto kvalitné nožničky, ktoré sú zaoblené a umožnia vám tak strihanie nechtov na rukách do oblúku.

Na nohách si strihajte nechty viac do roviny, pretože nechty na nohách majú tendenciu zarastať. Vyvarujete sa tak nepríjemných záderom a iným poraneniam.

Vyrovnávanie nedokonalostí na nechtoch

Vyrovnávanie na nechtoch môžete uskutočniť pomocou pilníka. Prechádzajte od okraja do stredu nechta, až kým nedosiahnete požadovaný tvar.

Klasickým tvarom môže byť ovál alebo obdĺžnik. Záleží na vás, čomu dáte prednosť. V dnešnej dobe sa namiesto kovových pilníkov používajú skôr sklenené a papierové pilníky alebo pilníky s leštičkou.

staranie sa o nechtyDajte si taktiež pozor na štiepenie nechtov, ktoré si môžete spôsobiť ostrými hranami. Kožku zastrkávajte smerom k lôžku, nestrihajte ju.

Dbajte aj na čistotu nechtov a použite také nástroje z manikúry, ktoré pripomínajú malé chirurgické predmety. Špinu za nechtami odstraňujte aj po práci na záhrade a vaším výsledkom budú pekne vyčistené nechty.

Dĺžka nechtov býva pre ľudí celkom oriešok. Krátko zastrihnuté nechty sú praktickejšie, než dlhšie nechty ale najmä pre ženy sú atraktívnejšie dlhšie nechty. Ak sú vaše nechty zdravé, tak prečo nie? Pokojne si ich môžete nechať aj dlhšie.

Výživa a strava sú potrebné, ak sa chcete starať o nechty

Máte pocit, že sa vám vaše nechty často štiepia či dokonca lámu? To by mohlo naznačovať, že niečo nie je v poriadku.

Vitamíny A, B, a C, železo, vápnik, kremík, zinok a ďalšie prvky, vám pomôžu mať zdravšie a lesklejšie nechty. Taktiež je dôležitý aj dostatok bielkovín. Jedzte ryby, mliečne výrobky, pečienku, brokolicu, špenát ale vyskúšajte aj slnečnicové semienka alebo oriešky.

Kvalitné nechtové séra a laky

Pokiaľ by ste sa radšej chceli starať o nechty, ktoré sú doslova „len vaše“ a nie ste fanúšikom umelých nechtov, ponúka sa vám možnosť pre oživenie lesku a farby vašich nechtov.

V dnešnej dobe existuje na trhu veľa kvalitných sér, potravinových doplnkov a masiek aj na nechty, ktoré ich vyživujú a dodajú potrebnú hydratáciu a vláčnosť. Perfektné ruky sú tie, ktoré sú nalakované.

Nebojte sa preto bezfarebného laku na nechty, je ho možné zakúpiť aj s vyživovacími látkami. A naopak, farebné laky sú populárne vďaka tomu, že rýchlo schnú a sú atraktívne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button