Návody

Ako vyrobiť prírodný veľkonočný veniec?

prírodný veniec na veľkú nocNeviete si dať rady akú výzdobu použijete na blížiacu sa Veľkú noc? Vyskúšajte náš tip na prírodný veľkonočný veniec! Načo používať umelé materiály, keď Veľká noc predstavuje prebudenie prírody zo svojho zimného spánku?

Čo je potrebné ak chcete vyrobiť prírodný veľkonočný veniec:

  • príprava prírodného veľkonočného vencaBrezové alebo vŕbové prúty
  • Viazací drôt
  • Lyko
  • Stuha vo veľkonočnej farbe (napr. žltá, zelena alebo červená)
  • Kúsok machu
  • Vŕbové bahniatka
  • Prázdne slimačie ulity, jahňady a ďalšie prírodniny
  • Figúrky zvieratiek (napr. zajac, jahňa, vtáčik, kuriatko a pod.)
  • Lepidlo alebo tavná pištoľ

Ako pripraviť prírodný veľkonočný veniec

Vrbové prútie pred spracovaním namočte na niekoľko hodín do vody kvôli tomu, aby sa s ním dalo lepšie pracovať. Brezové prúty sa skvelo tvarujú aj bez namáčania. Vetvičky si najprv vyrovnajte a potom vrchnú časť vetvy zviažete pomocou lyka alebo iného vhodného materiálu.

Vrchnú časť vetvičiek prehnete cez spodnú časť a vytvoríte tak veniec pripomínajúci tvarom veľkonočné vajce.

prírodný veľkonočný veniecObe časti zviažete k sebe pomocou drôtu, ktorý potom prekryjete mašľou z textilnej stuhy (môžete použiť napr. jutovú alebo taftovú stuhu, ktorá sa dá zohnať aj vo veľkonočných vzoroch).

Veniec môžete ozdobiť bahniatkami alebo inými vetvičkami. Pokiaľ si zoženiete pružné a dlhé vetvičky, môžete ich rovno pridať k prútom a zviazať ich spolu s nimi do venca.

Celý veniec potom obviažete lykom. Prebytočné vetvičky a horné konce môžete zastrihnúť.

Ako dokončiť prírodný veľkonočný veniec

Potom na spodnú časť vytvoreného „vajíčka“ prilepíte alebo pomocou lyka priviažete kúsok machu a dozdobíte ho figúrkami alebo slimačími ulitami. K machu ich prilepíte pomocou lepidla alebo tavnej pištole. Skvelo budú vyzerať taktiež aj vyfúknuté vajíčka, perie alebo čerstvé kvietky.

Ďalšou možnosťou je ozdobiť veniec po celom obvode vetvičkami buxusu alebo inými dekoráciami.

Prírodný veľkonočný veniec je vhodné zavesiť na dvere alebo aj na iné miesta. Na klinci bude vďaka použitému prútiu držať aj bez použitia pútka, je však možné ho k vencu dorobiť, ak to bude nutné. Na vrch venca stačí len naviazať kúsok lyka alebo stuhy a je to!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button