Úvod / Návody / Ako vyrobiť veľkonočný veniec?

Ako vyrobiť veľkonočný veniec?

ako vyrobiť veľkonočný veniecVence na dverách často vídavame v čase Vianoc. Je to totiž obľúbená dekorácia, ktorú si s trochou šikovnosti dokážete urobiť doma sami. Využiť ho môžete aj inokedy, než pri sviatkoch vianočných. Veniec patrí aj k nadchádzajúcej Veľkej noci. Ako vyrobiť veľkonočný veniec doma ?

Veľkonočný veniec, čo potrebujete na jeho výrobu:


  • Korpus čiže podložka (slama či polystyrén)
  • Viazací drôtik (popr. šnúrka) v neutrálnej farbe
  • Čečina z ihličnatých stromov (smrek, borovica, atď.), sušené kvety, šišky, traviny …
  • Stuhy
  • Rôzne zapichovacie veľkonočné dekorácie
  • Záhradnícke nožnice
  • Lepiace pištole

Ako vyrobiť veľkonočný veniec: dôkladná príprava

Než začnete s výrobou venca, je dôležité mať všetky pomôcky pri ruke. Vetvičky a kvety si záhradníckymi nožnicami nastrihajte na menšie kúsky. Nie však na príliš krátke. Zle by sa nadväzovali na podložku.

Výroba podkladu pre veľkonočný veniec


Ako prvý sa vždy musí pripraviť základ, na ktorý príde finálna dekorácia. Potrebovať budete slamenú podložku (korpus). Dnes sa v kvetinárstve dajú zohnať aj podložky vyrobené z polystyrénu. Záleží čisto na vás, ktorú možnosť si zvolíte.

Do podložky zapichnite viazací drôtik. Obtočte ho okolo obvodu okrúhlej podložky a pevne utiahnite. Potom začnite prikladať vetvičky ihličnanu, kvety, trávy, a to po celom obvode podložky. Pridržte si ich jednou rukou a druhou obmotajte drôtikom dookola. Takto pokračujte po celej podložke v jednom smere.

Na koniec pevne obviažte drôtik a urobte slučku. Koniec drôtika potom zapichnite zboku podložky. Tým sa zamedzí nevzhľadnému výtvoru.

Zdobenie venca

zdobenie vencaLepiacou pištoľou prilepte cez veniec stuhu, do ktorej môžete zapichovať dekoračné predmety. Nie je však nutná. Dekorácie voľte tak, aby ladili nielen farebne, ale aj štýlovo. V kvetinárstve či hobby marketoch je dnes výber naozaj široký.


Zavesenie veľkonočného venca na dvere

Poslednou dôležitou vecou, ​​ktorá sa musí k venci prirobiť, je závesná stuha. Stuhu preložte napoly a pomocou slučky ju priviažte k vencu. Na konci urobte uzlík a môžete sa vydať ozdobiť vaše vchodové dvere.

Ako vyrobiť veľkonočný veniec?
5 (100%) 17 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …