Ako si vybraťŠport

Ako vybrať správne skateboardové topánky?

topánky na skateSkateboardové topánky sú veľmi pohodlné, vhodné ako voľnočasová aj vychádzková obuv. Ako vybrať tie najlepšie skateboardové topánky? Ktoré topánky vám budú sedieť najlepšie? Tu je návod, ktorý by ste si rozhodne pred nákupom skateboardových topánok mali určite prečítať.

Podľa čoho si vybrať skateboardové topánky

skate topánkyPri výbere skateboardových topánok by sme mali dodržiavať rovnaké pravidlá ako pri výbere ktorejkoľvek inej obuvi. Než začnete skateboardové topánky skúšať, mali by ste si svoju nohu nechať odborne zmerať.

Znie to ako samozrejmosť, poznáme predsa svoju veľkosť nohy, lenže určite chceme, aby nám nová obuv vydržala čo najdlhšie a aby sme sa v nej cítili dobre.

Taktiež môžeme mať rozdielnu veľkosť každej nohy, preto skúšame obe topánky.

Veľkosť skateboardových topánok

Nie nadarmo sa v obuvníctve používa centimetrová vôľa v topánke. Ide zhruba o desať milimetrový priestor, ktorý by sme mali mať pred prstami v topánke.

Obuv je potom pohodlnejšia, netlačí nás, navyše pamätajme, že popoludní je dĺžka chodidla o trošku dlhšia ako po rannom vstávaní.

Kde skateboardové topánky kúpiť

Skateboardové topánky sú vhodné pre voľnočasové využitie, ako vychádzková obuv a pre šport. Kúpiť si ich môžeme v kamennej predajni alebo v e-shope.

Pamatajte, že pri nákupe cez skateboardový obchod na internete máte 14 dennú záruku vrátenia tovaru.

Investujte do dobrých topánok

Nekvalitná obuv nám môže spôsobiť ťažkosti s chrbticou a choroby chodidiel. Nevhodná obuv spôsobuje kurie oká, mozole, otlaky, polámané nechty, v ťažších prípadoch bolesti päty, zrútenie klenby chodidla alebo deformáciu chrbtice.

Oplatí sa preto investovať do špičkovej obuvi, značkovej obuvi a kupovať skateboardové topánky len od osvedčeného predajcu.

Značka a typ topánok

Vyberáme typ a značku skateboardových topánok. Medzi osvedčené značky skateboardových topánok patria topánky Supra, DVS, Habitat, Happy Socks, Kill, Fallen alebo Osiris. Každá značka skateboardových topánok má svoj príbeh.

Napríklad topánky značky Fallen sú vyvíjané v úzkej spolupráci s poprednými jazdcami, pre značku Supra sú typické nevšedné designy obuvi a vysoká kvalita. Máme na výber z dvoch základných a najrozšírenejších typov skateboardových topánok – klasické topánky a členkové topánky.

Ostatné kritériá a materiály

topánky na skateboardOdolnosť proti oderu, povrchová a vnútorná úprava skateboardových topánok, použité materiály a tiež dizajn, to sú kritériá, ktoré by záujemcovia o kúpu topánok nemali zabúdať.

Materiál topánok sa významne podpisuje na použiteľnosti a životnosti.

Syntetické materiály, napríklad koženka alebo plast, sú síce nepremokavé, ale zároveň nepriedušné, preto hľadíme aj na ďalšie použité materiály, ktorými sú skateboardové topánky vybavené.

Pozeráme na povrchový materiál skateboardových topánok, podšívku – stielku aj spodkové materiál, teda podošva.

Spôsob výroby skateboardových topánok

V neposlednom rade pozeráme pri výbere skateboardových topánok tiež na spôsob výroby. Spôsob výroby skateboardových topánok totiž ovplyvňuje funkciu a údržbu topánok. Najčastejšie používanou technikou je lepenie.

Lepená obuv je spodkom obuvi pripojená k vršku lepením. Pevnosť spojov ale trpí premočením alebo prepotením topánok.

Flexiblová obuv je ohybná, má prešívaný okraj a vršok je prišívaný ku spodku. Je vhodná do suchého prostredia. Obuv s priamo tvarovaným spodkom, kedy spodok obuvi je k vršku pripevnený lisovaním, vstrekovaním alebo odlievaním, je vhodná pre šport a voľný čas.

A nakoniec rámová obuv predstavuje topánky, pre ktoré je typické to, že spojenie spodku s vrškom je vytvorené nepriamo prišitím k rámu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button