Ako si vybrať

Ako vybrať najlepší koberec na zimu pre váš domov?

Koberce majú v zime jedno veľké čaro. Dokážu váš domov premeniť na teplejšie a útulnejšie miesto. Na druhú stranu môžu byť aj zdrojom prachu a alergénov. Preto je dôležité zaobstarať si v zime ten správny koberec pre váš domov. Od toho sme tu my, aby sme vám s výberom pomohli. Tak poďme vám vybrať ten správny koberec pre váš domov!

Ako si vybrať najlepší koberec na zimu
Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Podlaha v miestnosti

Dnes je na trhu množstvo rôznych druhov kobercov. Je ťažké vedieť, ktorý z nich je pre vás najlepší.

Existuje však niekoľko bodov, ktorých sa stačí držať a nájdete ten pravý. Medzi jeden zo spomínaných bodov patrí poznať podlahu v miestnosti, do ktorej hľadáte ten správny koberec.

Ak máte podlahy z tvrdého dreva alebo laminátové podlahy, potom sú najvhodnejšie vlnené koberce alebo koberce z prírodných vlákien. Nepúšťajú toľko špiny ako iné materiály a ľahšie sa čistia.

Ak máte dlažbu alebo linoleum, potom sú najlepšie syntetické koberce s hrubým vlasom, pretože sú odolnejšie a je menej pravdepodobné, že sa časom opotrebujú.

Vaša finančná situácia

Váš rozpočet hrá veľkú rolu pri výbere správneho koberca. Platí, že čím viac do neho investujete, tým väčšiou živnotnosťou a kvalitou sa vám odvďačí.

Ak si nemôžete dovoliť investovať do vlneného, skúste akrylový. Je známe, že akrylové koberce sú veľmi podobné vlne, vzhľadom a celkovo sú mäkké, teplé a ľahké, spolu s nižšou cenou. Taktiež majú dobrú tepelnú izoláciu. Vysoko kvalitné a príjemne koberce nájdete na https://krasnekoberce.sk.

Ďalšou dobrou voľbou sú nylonové koberce. Sú známe ako syntetické vlákno, ktoré je najodolnejším typom pre všetky ročné obdobia.

Syntetický materiál znamená, že majú oveľa väčšiu pružnosť v porovnaní s inými materiálmi a môžu sa vrátiť do pôvodného tvaru, aj keď majú nábytok roky v rovnakej polohe.

Nový trend?

Polyesterový koberec sa stáva čoraz viac populárnou voľbou pre koberec. Podobne ako akryl je lacnejší ako vlna a vďaka svojmu materiálu a vláknam vhodnejší pre tých, ktorí majú astmu a alergiu.

Sú odolné voči vode, vďaka čomu sa ľahko čistia, sú ekologické a dokážu udržať teplo/komfort vo vašej domácnosti po dlhú dobu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button