Ako si vybrať

3 rady, ako si vybrať prikrývku

ako si vybrať prikrývkuJe tu zima a jej chladnému počasiu je treba sa prispôsobiť. Nielen oblečením cez deň, ale aj voľbou vhodnej prikrývky, ktorou sa zahrejete doma počas odpočinku a v noci, kedy spíte. Mať teplučkú prikrývku, do ktorej sa zaboríte, je skrátka na nezaplatenie. Pri jej nákupe je však dobré sa riadiť aspoň niekoľkými základnými radami. Ako si vybrať prikrývku?

1. Výber prikrývky podľa materiálu

Ak si chcete zaobstarať prikrývku, ktorá má mať dostatočne hrejivé účinky, zvážte predovšetkým voľbu materiálu, z ktorého bude vyrobená.

Na zimné obdobie možno odporučiť nielen klasickú bavlnu, ale aj moderné materiály, medzi ktorými dominuje napríklad mikrovlákno. Taká francúzska prikrývka z mikrovlákna zahreje vás aj vášho partnera. Obaja sa pod ňou schováte a tela si budú lebediť v teple.

V poslednej dobe sú veľmi populárne prikrývky Aloe vera, ktoré upokojujú a regenerujú pokožku. Takáto Aloe vera prikrývka je hodvábna a príjemná na dotyk, má výborné tepelné vlastnosti a zároveň je aj priedušná.

Ak chcete mať naozaj pokojný spánok kúpte si prikrývku Antistress, takáto prikrývka má výborné vlastnosti vďaka použitiu mikrovláknovej tkaniny, ktorá je pretkaná sieťou karbónových vlákien.

Karbónové vlákna slúžia na odvod statickej elektriny a na uvoľňovanie napätie.

2. Veľkosť prikrývky

Keď už som spomenul francúzsku prikrývku je vhodné sa zamerať na správnu veľkosť. Práve francúzska prikrývka je ideálna vtedy, ak pod ňou budete ležať dvaja. Pre osobnú potrebu stačia menšie formáty prikrývok.

Pre jedného človeka odporúčam zvoliť tovar, ktorý bude mať rozmery aspoň 140×200 centimetrov.

3. Schopnosť odpudzovať vlhkosť

prikryvka ktora odpudzuje vlhkosťTento bod do značnej miery súvisí s výberom materiálu. Pre prikrývky všeobecne platí, že by mali mať schopnosť odpudzovať vlhkosť.

V opačnom prípade vás totiž síce na začiatku zahrejú, ale počas dlho dobejšieho využívania už nebudú tak účinné.

Odvádzanie vlhkosti je navyše potrebné aj z toho dôvodu, že sa zamedzí množeniu roztočov.

Prikrývky a obliečky z tých najkvalitnejších materiálov pre dospelých aj deti vám ponúkajú aj viaceré internetové obchody. Kompletný sortiment tovaru za dobré ceny, ktorý si môžete zakúpiť online, nájdete v tomto e-shope.

Dúfam, že vám aspoň vyššie uvedené 3 rady pomôžu uľahčiť výber a hlavne si ujasniť základné pravidlá, ktorými sa riadiť pri výbere obliečok a prikrývok do postele (Ako zvládnuť výber postele na jednotku?). Ide predsa o vaše pohodlie.

Čím lepšie budete pred nákupom pripravení a informovaní, tým kvalitnejší prikrývku si zaobstaráte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button