Zdravie a krása

Ako správne používať parfum?

používať parfumSú ľudia, ktorí využívajú rôzne voňavky, avšak skutočne používať parfum bohužiaľ nevedia. Niekto dáva prednosť antiperspirantom, iný zase telovým sprejom. Avšak dostávame sa k otázke, prečo nemôžete pekne voňať po celý deň, keď parfumy, či už dámske alebo pánske, sú na tieto účely vyrobené? Poďme si v stručnom návode povedať, ako na to.

Správne používať parfum znamená poznať jeho základ

Každý parfum má svoj základ, ktorý vonia ešte niekoľko hodín po aplikácii. Rovnako má tzv. hlavu, ktorá sa prejaví hneď po vytrysknutí parfumu na pokožku.

ako používať parfumZávan, ktorý ucítite na sebe nechajte pôsobiť a voľne prejsť do fázy – srdca.

Ďalšie podtóny, ktoré prejdu na vašu pokožku už budú ďaleko trvanlivejšie a prejdú neskôr do pižma či vône, ktorá na tele zostane. Je teda dobré si počkať na výslednú vôňu a podľa toho si parfum vybrať.

Ak chcete, aby parfum voňal na maximum, mali by ste jeho aplikáciu vykonávať na tenkej slabej koži, ktorá je teplejšia a pulzuje.

Pulzný bod tak rozvinie neskutočnú vôňu, ktorá bude oveľa intenzívnejšia. Aké to sú miesta? Tam, kde presvitajú žily a vlásočnice, čo je na ľudskom tele na vnútornej strane zápästia, za ušnicami, na krku, atď.

Nebojte sa používať parfum aj na oblečenie. Skvele sa do textúr vpije a vám tak bude voňať tričko ešte dlho po aplikovaní. Čerstvo umyté vlasy môžete taktiež podporiť vôňou z parfumu.

Striedmosť pri použití parfumu

Možno máte pocit, že vôňa z vás už vyprchala, ale nemusí to byť pravda. Vaše čuchové bunky si na vôňu už navykli a vy tak vôňu už tak intenzívne necítite.

Platí tu pravidlo, že menej niekedy znamená viac a v prípade, že máte silnejšiu vôňu parfumu, postačí aplikácia na zápästie. Berte ohľad aj na okolie, ktoré môže začať bolieť hlava z vášho parfumu.

používanie parfumuUrčite je tiež na mieste zvážiť fakt, kedy a pri akej príležitosti by ste mali používať parfum. K letu sa určite nehodia ťažké korenené vône, ktoré sú pôsobením horúčavy a slnka ešte intenzívnejšie.

Radšej siahnite po fľaštičke, ktorá bude jemná s ľahkými podtónmi kvetín, drevín a pižma.

V zime sa naučte používať parfum, ktorý ma iskrivé a studene tóny kvetín, orientu a zmyselnosti. Oficiálne stretnutia vyžadujú ľahšie vône, na rozdiel od vôní, ktoré sú vhodné na večierok.

V každom parfume je navyše ukryté aj čaro okamihu, kedy sa vôňa prejaví najviac a podčiarkne tak jedinečnosť svadobného dňa, osláv a výročia.

Tip ako správne používať parfum

Každá vôňa vonia na každom z nás inak. Ak vám nejaká vôňa voňala na kamarátke, nenáhlite sa a nekupujte si ju hneď aj pre seba. Skúste si ju najprv sami na sebe, môže na vás voňať totiž inak.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button