Cestovanie

Už ste boli v Poprade? 6 dôvodov, prečo sa oplatí navštíviť toto mesto

Mnohí ľudia cez Poprad iba prechádzajú. Dôvodom je, že nie je ich konečnou destináciou. Chystajú sa do Tatier, a tak toto mesto len obídu. Poprad je však nádherné mesto, ktoré ukrýva veľa krás a najmä atrakcií, ktoré sa budú páčiť celej vašej rodine. Ak sa chystáte na východ, určite sa v Poprade zastavte.

Prečo navštíviť mesto Poprad
Zdroj obrázku: tonytao / Shutterstock.com

Poprad je mesto ležiace priamo pod Tatrami. Aj to je dôvod, prečo ho mnohí ľudia obídu. V hlave však ostáva otázka – Čo toto mesto ukrýva? Ak to zaujíma aj vás, v dnešnom článku vám prezradíme tipy na jedinečné miesta, o ktorých ste možno ani nepočuli.

Ak chcete dobre spoznať nové mesto, potrebujete v ňom aj 24 hodín. Preto, ak máte čas, poobzerajte po nejakom ubytovaní v apartmáne priamo v Poprade.

Čo sa dá v Poprade vidieť a zažiť?

Woodrock

Všetkých nadšencov lezenia poteší, že práve v Poprade sa nachádza najvyššia lezecká stena v strednej Európe. Nielen, že si môžete vyskúšať lezenie, k dispozícií sú vám aj lezecké kurzy. Nakoľko je Woodrock akýmsi komplexom adrenalínových športov, nájdete tu aj paddleboarding alebo ponuku tandemového letu.

Pivné kúpele

Vedeli ste, že pivo neslúži len na pitie? Môžete sa v ňom dokonca okúpať. Neveríte? Potom navštívte Pivné kúpele v Poprade.

Pred samotným kúpeľom vás čaká chmeľová sauna, ležanie na ovsenom lôžku a napokon samotné ponorenie sa do vane. Pivná vaňa má 38 stupňov. Milovníkov piva možno poteší, že priamo vedľa vane sa nachádza malý vlastný výčap piva.

Aquacity Poprad

Ak ste niekedy boli v Poprade, pravdepodobne ste boli práve v Aquacity. Obľúbený aquapark priťahuje ľudí z celého Slovenska.

Deti sa zabavia na tobogánoch a dospelí môžu využiť 50 metrový plavecký bazén alebo niektorú z víriviek. Ubytovať sa v okolí Aquacity Poprad je výhodné, pretože aquapark sa nachádza blízko vlakovej stanice a je to blízko aj do centra mesta.

Zvernica

Za Popradom smerom na Svit sa nachádza Kvetnica, ktorá sa pýši svojou Zvernicou. Ide o miesto, kde uvidíte raticovú zver. Ide najmä o muflóny a diviaky.

V Kvetnici sa zároveň nachádza aj vyhliadka. Počas cesty k nej uvidíte aj pekné jazero. Ak sa rozhodnete v Poprade zostať aspoň dva dni, na druhý deň môžete navštíviť práve Kvetnicu.

Paniqroom

Únikové hry sa stávajú čoraz populárnejšie aj na Slovensku. Nikdy ste na žiadnej neboli? Aj v Poprade máte možnosť dostať sa z miestnosti s použitím vašich schopností a inteligencie. Najlepšie spravíte, ak si hru prídete zahrať celá partia.

Vedeli ste, že ak pokoríte rekord, teda dostanete sa z izby čo najskôr, nebudete musieť za hru platiť?

Vyhliadkové lety

V Poprade a v jeho okolí môžete absolvovať aj zážitok, ktorý vám poriadne zdvihne adrenalín. Ide najmä o zážitkové lety, ktoré sú vhodné aj ako darček.

Ak by sa vám tento letecký moment páčil, zážitkový let lietadlom môžete absolvovať aj na rôznych miestach na Slovensku.

Kino tatran

V prípade nepriaznivého počasia vám odporúčame zájsť do Kina Tatran, ktoré sa nachádza priamo v centre. Na stránkach kina si viete pozrieť aktuálny program.

Počas prázdnin kino premieta aj filmy určené deťom. Po kine nezabudnite ísť na dobrú kvalitnú kávu, pretože o kaviarne nemá Poprad vôbec núdzu.

V Poprade sa nachádza aj veľa múzeí, galérií a iných miest, ktoré sú hodné spomenutia. Môžete si dopredu pozrieť či v dobe, keď budete v Poprade, nebude prebiehať nejaký festival alebo jarmok. Navštíviť môžete aj rôzne časti Popradu, ktoré tvoria jeho pevnú súčasť, napríklad Spišskú Sobotu alebo Matejovce.

Ak nabudúce pôjdete do Tatier, určite sa zastavte v Poprade aspoň na dva dni. Dúfame, že sme vám ukázali, že Poprad má skutočne čo ponúknuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button