Úvod / Návody / Ako si správne čistiť uši?

Ako si správne čistiť uši?

vyčistenie uchaČistenie uší sprevádza niekoľko mýtov, ktoré môžu zhoršiť sluch. Správny postup ako čistiť uši by sme nemali podceňovať, veď už takto trpí postihnutím sluchu pol miliardy ľudí na celom svete. Je veľmi pravdepodobné, že toto číslo bude vzhľadom k rastúcej hladine zvuku rásť.

Čo je potrebné na správne vyčistenie uší:


  • uterák
  • špeciálny sprej alebo ušné kvapky

Nepoužívajte vatové tyčinky

Zahoďte vatové tyčinky! Tie totiž vyčistia maz v ušiach len z časti. Zvyšok zatlačia hlbšie do ucha, čo môže spôsobiť hromadenie ušného mazu, zaľahnutie uší, zápal či zhoršenie sluchu.

čisté uchoPo sprche alebo kúpeli zmotajte cíp tenkého uteráka alebo utierky a jemne s ním vyčistite sluchovod. Nesnažte sa zastrčiť látku hlbšie, uši čistite mierne a opatrne.

ako si správne čistiť ušiVyvarujte sa posúvaniu mazu ďalej do uší. Maz v skutočnosti uchu prospieva, takže sa ho nemusíte zbavovať viac, ako velí estetika.

Pre správne čistenie uší sú vhodné špeciálne spreje a ušné kvapky z prírodných látok. Obsahujú emulziu (olej/voda), ktorá rozrušuje a uvoľňuje nadbytočný ušný maz, ďalej olej napr. z marhuľových jadier, ktorý hydratuje pokožku a zmäkčuje ušný maz.

Varovanie


Pri čistení uší môže vzniknúť tzv. mazová zátka, čo znamená, že prestanete dobre počuť. Jej odstránenie by ste vždy mali nechať na odbornom lekárovi, ktorý má na tento problém špeciálne nástroje.

Ako si správne čistiť uši?
5 (99.13%) 23 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako naučiť psa základným povelom

Ako naučiť psa základné povely?

Pes je príjemný spoločník a kamarát. Ešte lepší spoločník a kamarát je, keď vás počúva. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *