Cestovanie

Ako si vychutnať divokú Patagóniu?

divoká PatagóniaPatagónia je právom označovaná za jedno z najkrajších miest na svete. Nie je však určená pre lenivých turistov, ktorí chcú leňošiť na pláži, ale pre skutočných dobrodruhov, ktorým nevadí, že pre zhliadnutie prekrásnych scenérií budú musieť odolávať tvrdému terénu aj prírodným podmienkam. Samotnú divokú Patagóniu nájdete na koncovom cípe južnej Ameriky, kde sa delí medzi Čile a Argentínu. Hoci je tu podnebie drsné, tak pôvaby tejto krajiny stojí za to navštíviť. Chystáte sa na poznávací zájazd do južnej Ameriky? Ako si vychutnať divokú Patagóniu?

Do Patagónie cez cestovku alebo na vlastnú päsť?

Najprv je potrebné, aby ste sa do Patagónie dostali a to buď tak, že využijete programu cestovných kancelárií alebo tak, že si sami kúpite letenku a miesto preskúmate na vlastnú päsť.

Veľakrát je to oveľa príjemnejší variant. Nezabudnite si však s predstihom rozmeniť peniaze za pesos. Ubytovanie v Patagónií si zarezervujte cez booking.com

Z Argentíny do Čile

Rozdeľte si cestu tak, aby ste videli všetky najkrajšie dominanty Patagónie. Na argentínskom území sa stretnete s rozľahlou pampou a na čílskej strane zase s vysokými horami.

Zabudnite na kempovanie, to je väčšinou zakázané, pretože celú Patagóniu tvorí hustá sieť národných parkov, tak je treba sa spoľahnúť na hotely.

Ľadovcová rieka v Patagónií

objavujte divokú Patagóniu samiVezmite útokom park Los Glaciares, tam uvidíte dominantu vašej cesty, impozantnú ľadovcovú rieku Perito Moreno, ktorá je široká okolo 5 kilometrov a vysoká 60 metrov.

Môžete celú scenériu sledovať z diaľky alebo sa tam vypraviť s turistickou loďou.

Každú chvíľu sa z ľadovcovej rieky trhajú ľadové bloky o veľkosti domu a padajú do vody, je to úchvatná scenéria.

Nedotknutá a divoká príroda

Ako si vychutnať divokú PatagóniuNavštívte tiež skalné štíty Fitz Roy, ten má výšku 3405 metrov a je vyhľadávaný predovšetkým horolezcami, ktorí si ho zamilovali.

Príroda je všade veľmi divoká, narazíte na priehľadne tyrkysové horské jazerá, divoké a prudké rieky, ale aj na nekonečné trávnaté pampy.

Národný park Torres del Paine

Následne navštívte park Torres del Paine, kde sa nachádzajú skalné veže rovnakého názvu. Pravdepodobne ste ich už niekedy videli na plagátoch.

Najkrajšie sú pri západe slnka a oplatí sa čakať pokojne celý deň, aby ste si ich mohli vyfotiť.

Patagónia v kocke

Oblasť Patagónie je takmer trinásťkrát väčšia, než je rozloha Slovenskej republiky. Divokú Patagóniu lemujú na severe zasnežené sopky, ďalej obrovské ľadovcové jazerá, v strede potom ľadovcové rieky a smerom k juhu žulové masívy a mokrade.

Hoci sa jedná o náročnú cestu, tak o to krajšie sú zážitky, ktoré sú po návšteve Patagónie nezabudnuteľné.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button