Ako si vybrať

Ako si vybrať fotobatoh?

vybrať fotobatoh s úložným priestoromFotobatohy nie sú len zbytočným doplnkom, ale samozrejmou a nevyhnutnou súčasťou vybavenia každého zodpovedného fotografa, ktorý sa o svoje foto-náčinie vie riadne starať. Preto správne vybrať fotobatoh znamená výrazne prolongovať životnosť fotoaparátu a možnosť pohodlného a komfortného prenášania. Mnoho používateľov si aj napriek tomu vyberie fotobatoh zle, zabudnú totiž na základné body, ktorých by sa mali držať. Ako teda správne vybrať fotobatoh?

Ako vybrať fotobatoh na mieru?

Prvé kritérium by malo spočívať vo veľkosti a type fotoaparátu. Výrobcovia zvyčajne ponúknu fotobatoh určený presne pre daný typ fotoaparátu.

Pokiaľ vyberáme fotobatoh od iného výrobcu, tak musí byť hlavnou požiadavkou rozmer. Fotoaparát musí byť v batohu natesno, aby pri pohybe nedochádzalo k otrasom. Je vhodné si opísať rozmery, typ fotoaparátu a podľa toho vyberať.

Príslušenstvo ku fotoaparátu

výber fotobatohu s priehradkamiNajčastejším typom fotografického zariadenia sú zrkadlovky a kompaktné digitálne fotoaparáty. Pre malé kompakty zvyčajne postačí drobný batôžtek či ľadvinka.

Zrkadlovky vyžadujú aj priestor pre objektívy, blesk, čistiacu techniku, SD karty a iné príslušenstvo.

Každé ďalšie príslušenstvo by malo mať svoju vlastnú kapsu, pre ľahšiu orientáciu aj rýchlejšie použitie. Nevyberajte si batohy so zbytočne veľkým počtom vreciek, ktoré nevyužijete, budú vás len miasť.

To najhlavnejšie pri výbere fotobatohu je polstrovanie

vybrať si fotobatoh aj pre objektívyFotobatohy môžu disponovať polstrovaním, ktoré je silné, slabé alebo žiadne.

Ak prenášame citlivú a krehkú techniku, tak je potrebné vybrať fotobatoh s hrubším polstrovaním, ktoré lepšie tlmí otrasy pri chôdzi, ale aj zachráni objektívy, ak nám batoh spadne, alebo nám niekto do neho narazí.

Fotobatoh podľa držania

Fotobatoh by vám mal ponúknuť základnú možnosť prenášania cez rameno a aj klasický horný úchyt pre prenášanie v ruke.

Pokiaľ  často cestujete, tak je dobré si vybrať fotobatoh s kombináciou dvoch popruhov pre ľahké nosenie na chrbte.

Vybrať fotobatoh podľa určenia je tiež dôležité

Ak fotíte v ateliéroch, tak vám postačí štandardné a elegantné prevedenie fotobatohu.

Ak často fotíte v prírode, tak si vyberte outdoorový fotobatoh, ktorý je robustnejší, ponúkne hrubšie zaobchádzanie a je viac odolný voči vode a nečistotám. Vedieť dobre fotiť znamená vedieť sa aj o svoje náčinie dobre starať!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button