AkoaPreco.com > Nezaradené > Ako si vyrobiť svätenú vodu?

Ako si vyrobiť svätenú vodu?

ako pripraviť svätenú voduSvätená voda je voda, ktorá prešla cirkevným rituálom. Svätená voda sa používa pri cirkevných obradoch, modlitbách a pri vstupe do kostola. Z tohto dôvodu sa svätená voda mnohokrát nazýva tiež voda posvätená či požehnaná. Kňaz svätenú vodu pripravuje počas rituálu, ktorý sa radí k exorcizmu. Ako svätenú vodu pripraviť doma vám poradia nasledujúce riadky.

Čo budete na prípravu svätenej vody potrebovať:


  • pramenitá voda
  • morská soľ
  • keramická alebo sklenená miska

Voda

Vezmite potrebné množstvo pramenitej vody a nalievajte ju do pripravenej nádoby. Najlepšie do keramickej alebo sklenenej. Nad vodou nakreslite kríž a povedzte: “Pane Bože, vezmi, prosím, túto vodu do svojej milosti.”

Soľ

príprava svätenej vody a soľZnovu sa prežehnajte a do vody vsypte morskú soľ. Na 0,5l vody/35g soli. Ako náhle soľ vsypete do vody, hovorte:

“Pane Bože, dávam soľ do tejto vody a prosím ťa o jej oživenie. Nech posvätná soľ odstráni z tejto vody všetky nečistoty. Buď požehnaná a tak sa staň.”


Tipy

Presné znenie latinskej formulácie, ktorú kňazi používajú pri rituáli tvorby svätenej vody:

Exorcizo te, Creature Aqua, in nomine Dei Patris omnipotentis, et in nomine Jesu Christi, Filii ejus Domini nostri, et in Virtua Spiritus Sancti: ut rias aqua exorcizata ad effugandam Omneo potestatem inimici, et ipsum Inimicum eradicare et explantare valeas cum Angelis suis apostaticis , per Virtuti ejusdem Domini nostri Jesu Christ: qui venturus est judicare vivos et mortuos et saeculum per Ignea.

Deus, qui ad Salut humani generis maxima quæque Sacramenta in aquarum substantia condidisti: Adest propitius invocationibus nostris, et elemento Huić, multimodis purificationibus præparato, Virtuti tuae požehnania infunde; ut Creature tua, Mysteriis tuis serviens, ad abigendos dæmones morbosque pellendos divinæ gratiae sumat effectum; ut quidquid in domibus veľ in locis fidelium Haec Unda resperserit čiare omni immunditia, liberetur a noxa. Non illic resideat spiritus pestilens, non aura corrumpens: discedant omnes insidiæ latentis inimici; et si quid est quod áut incolumitati habitantium invidet áut Quiet, aspersione hujus Aqua effugiat: ut salubritas, per invocationem sancti tui nominis expetita, ab omnibus sit impugnationibus Defense. Per Dominum, veru.

Upozornenie


Tento text má iba informatívny charakter. Nezohľadňuje tradíciu katolíckej alebo kresťanskej cirkvi. Ide o všeobecný návod, ako pripraviť svätenú vodu.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

ako rozoznať kratkozrakosť od ďalekozrakosti

Ako rozoznáte krátkozrakosť od ďalekozrakosti? 5 tipov na preventívnu ochranu zraku

„Ak sa zahľadíš do vlniacich sa vôd mora jasným, neskaleným zrakom, tak uzrieš v každej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.