Cestovanie

Ako si užiť severozápadné Anglicko?

ako si užiť severozápadné anglickoSeverozápadné Anglicko je plné historických budov, slávnych veľkomiest a nájdete tu tiež krásne jazerá s horami.

Cumbria

V tomto grófstve sa nachádza jazerná oblasť nazývaná Lake District. Ďalším miestom k objavovaniu je pobrežie Cumbrie, ktoré môžete prejsť vlakom až do historického mesta Carlisle.

Rozhodne si nechajte dva dni na preskúmanie nádherných Pennin, okolo údolia Weardale a Teesdale.

Liverpool

liverpoolNa pobreží u Pier Head je prístavisko, odkiaľ sú turisti prepravovaní trajektami na protiľahlý breh do Birkenhead. V Liverpoole nájdete Port of Liverpool, Cunard Building a Royal Liver Building.

Milovníci umenia môžu zájsť do Tate Gallery (pondelok zatvorené) a fanúšikovia Beatles by si nemali nechať ujsť The Beatles Story v Alber Docks. Alebo môžete navštíviť domy Johna Lennona a Paula McCartneyho na 20 Forthlin Road.

Severozápadné Anglicko – Manchester

Na prehliadku pamiatok vám stačí jeden deň. Na Albert Square sa nachádza gotická radnica s vežou s hodinami výškou 80 m. Na rohu Peter Street stojí do červena sfarbený Midland Hotel, kde podávajú vynikajúci anglický čaj.

Na Watson Street sa v budove bývalej stanice nachádza G-Mex Centre. Na Liverpool Road sa nachádza známe múzeum Museum of Science and Industry. Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí Chinatown, Gay Village a tiež Old Trafford.

Vresovisko Lancashire

Nachádza sa tu mnoho starých fabrík na textil, v pustých vresoviskách môžete nájsť prastaré kamenné domy. Z dediny Slaidburn vedú pekné chodníky na vresoviská a do kopcov v okolí.

V Lancastru sa môžete prechádzať stredovekými uličkami a prezrieť si georgiánske kupecké domy aj ponurý hrad na kopci nad mestom. Ďalej na juh je dedina Sunderland Point, ktorá je pri prílive odrezaná od pevniny.

Južné jazerá a pobrežie

Určite navštívte opátstva Furness Abbey a Cartmel Priory Gatehouse, ďalej v prírodnej rezervácii Isle od Walney nájdete orchidey, korytnačky a aj tučniakov.

Národný park Lake District

lake district(Od novembra do marca zatvorené)
Je to úrodná oblasť, plná pustých kopcov a jazier. Je tu 16 prírodných jazier.

V juhozápadnom cípe oblasti je niekoľko skvelých turistických chodníkov začínajúcich u zastávok Ravenglass a Eskdale Railway. Wastwater je najtmavšie, najhlbšie a najpochmurnejšie jazero.

Penniny

Anglicko je tvorené tmavým pieskovcom. Okolo neho sa rozkladajú pastviny a vresoviská. Okolitú prírodu si môžete prezrieť pri jazde po 100 km dlhej železnici Settle-Carlisle Railway. Národný chodník Pennine Way je 400 km dlhý a patrí k najdlhším a najťažším turistickým chodníkom.

Tip ako si užiť severozápadné Anglicko

Ďalšie miesta na navštívenie v tejto oblasti: Barnard Castle, okolie údolia Weardale

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button