Deti

Ako urobiť matematiku pre deti zábavnou?

matematika a detiMatematika je výzvou pre značné percento ľudí. Takmer pre každého matematika predstavuje problém, s ktorým sa musel nejakým spôsobom pobiť. Chcete to svojim deťom uľahčiť? Chcete, aby k matematike nemali taký odpor, aký máte vy? Ako urobiť matematiku pre deti zábavnou? Urobte učenie zábavné …

Čo treba ak chceme urobiť matematiku pre deti zábavnou:

  • rodičia
  • deti
  • pozitívny prístup
  • hry
  • kvízy
  • prostriedky z bežného života

Ide to vôbec, aby matematika bola pre deti zábavná?

matematika hrouAk vaše dieťa nemá mať k matematike odpor, nesmiete mu dať najavo svoju vlastnú nechuť k tomuto predmetu. Nájdite na matematike niečo pozitívne.

Vysvetlite deťom, že matematika je vskutku k životu potrebná, veď sa s ňou stretáva na každom kroku – v kuchyni, v obchode, v hrách, v športe aj na dovolenke.

Buďte s deťmi. Učte sa s nimi, a to aj napriek tomu, že aj vy sami matematike príliš nerozumiete.

Budete im oporou, môžete im pomôcť pochopiť, či nájsť riešenie. Deťom sa lepšie učí vo dvojici.

Príklady z bežného života

Pri učení vyžívajte príklady zo života. Vymýšľajte také úlohy, ktoré ich zaujmú. Motivujte ich. Počítať skúste s cukríkmi. Predstavu peňazí zase v obchode medzi regálmi.

Posielajte ich nakupovať. Začleňujte ich do bežných životných situácií. Vymýšľajte hry. Hry sú tými najlepšími pomocníkmi v učení.

Hrajte sa

matematická omaľovankaMalé dieťa sa naučí počítať pri hraní hier, kde sa hádže kockou alebo pri maľovaní obrázkov založených na spájaní čísel.

zábavná matematika pre detiMimo toho však existuje veľké množstvo rozličných kvízových knižiek, kde deti nalepujú samolepky, maľujú a dopĺňajú čísla.

Tieto kvízy sú dostupné v kníhkupectvách, výnimočne aj v knižniciach, ale celkom frekventovane sú na internete, kde sú voľne k stiahnutiu.

Hranie hier je zábava, deti aj vy sa môžete niečomu priučiť, okrem kvízov existuje aj viacero doskových hier, ktoré môžeme rozčleniť podľa veku dieťaťa do rôznych kategórií.

Počítačové hry – riešenie ako urobiť matematiku pre deti zábavnou

jednoduchá detská matematikaSamotnú kapitolu tvoria aj počítačové hry – skvelou hrou na precvičenie matematických zručností sú napríklad pc hry Hugo a Super Mário.

Skúste herné portály. Áno, ak chcete svoje dieťa naučiť matematiku, vyberte menšie zlo a využite interaktívne hry. Dieťa bude spokojné, pretože sa hrá a vy tiež, pretože bez toho aby si to všimlo, naučí sa matematiku.

Nenechajte svoje dieťa potrápiť sa

Ak vidíte, že sa vaše dieťa snaží, no napriek tomu mu to nejde, netrápte ho a poraďte mu. Neznamená to však, aby ste všetko vyriešili za neho, ide len o posunutie. Posun o krok ďalej.

Ak existuje viac možností, ako dôjsť k zdarnému výsledku – ukážte mu ich, aby si mohol vybrať metódu, ktorá bude pre neho najvhodnejšia.

Nútiť alebo nenútiť dieťa do matematiky?

To, aby bola matematika zábavná a dieťa bavila, je o nenútení. Nenúťte svoje dieťa, aby sedelo nad matematikou priveľa. Namiesto zlepšenia príde opak. Dieťa k matematike získa ešte väčší odpor.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button