Domácnosť

Ako schovať káble?

ako schovať kábleKáble vedúce od televízie, alebo od satelitného prijímača či inej elektroniky sú bohužiaľ aj v súčasnosti väčšinou nutnosťou. Našťastie máme ale celé množstvo rozličných možností k ich schovaniu pred zrakom prichádzajúcich. Na rozdiel od minulosti teda káble nijako nehyzdia interiér akéhokoľvek domu. Prečítajte si ako schovať káble?

V článku sa dozviete:

  • Postup pri schovávaní káblov
  • Kde schovávať káble
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Postup pri schovávaní káblov

Schovávanie káblov je možné riešiť dvoma základnými spôsobmi. Tým prvý je kúpenie krycej plastovej lišty, ktorá dokáže schovať káble bez väčších problémov. Jednoducho si kúpite lištu a za pomoci skrutiek alebo lepidla ju prichytíte k stene. Následne prevlečiete káble a nie je čo riešiť.

husí krk na schovanie káblovDruhá možnosť je časovo trochu zdĺhavejšia a spočíva v stavebnej úprave steny. Do steny je potrebné za pomoci ideálneho hydraulického kladiva vysekať ryhu, do ktorej sa dá špeciálny plastový priestup, v ktorom budú prevedené káble.

U novostavieb sa tento postup dáva do steny ešte pred nanesením omietky. Veľakrát je prezývaný ľudovo ako husí krk.

Po inštalácii tohto prestupu sa už len napraví omietka za pomoci sadry, alebo sadrového tmelu. Ak je diera väčšia, potom je potrebné trochu malty či lepiacej zmesi. Nakoniec dochádza k zamaľovaniu celého priestoru.

Kde schovávať káble

Káble je potrebné schovať u všetkej elektroniky, ktorá si ich prítomnosť vyžaduje. Najčastejšie sa schovávajú káble vedúce od televízora umiestneného napríklad na stojane na stene.

Inak je potrebné často schovať aj káble od rôznych kuchynských spotrebičov, diaprojektoru, alebo inej elektroniky.

Čo je potrebné ak chcete schovať káble?

  • káble v interiery od elektrických spotrebičovbúracie kladivo, popr. klasické kladivo a majzlík
  • plastový priestup
  • sadra, sadrový tmel
  • farba

Ako dlho schovanie káblov potrvá?

Doba trvania inštalácie krytia na káble sa líši podľa zručnosti konkrétneho človeka.

Všetko sa dá bez problémov zvládnuť v priemere za nejaké 2 hodiny. V prípade inštalácie iba klasickej plastové lišty, ktorá však nevyzerá príliš vzhľadne, sa táto doba pohybuje len v pár minútach.

Aké budú náklady na schovanie káblov

Cena husieho krku sa pohybuje od 0,50 Eura a vyššie za jeden meter dĺžky. Čím je širší, tým je logicky vyššia aj jeho cena. Na jeden kábel by vám mohol stačiť husí krk s priemerom nejaké tri, štyri centimetre.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button