Domácnosť

Ako opraviť eternitovú strechu?

eternitovú strechuEternitové strechy sú veľmi obľúbené a objavujú sa na mnohých rodinných domoch a rekreačných objektoch. Eternit je špeciálna azbestová doska, ktorá je mimoriadne odolná a funkčná, navyše sa jedná aj o veľmi lacný materiál. Po čase však stráca svoj pôvodný vzhľad. Renováciou docielite toho, že eternitová strecha vášho domu opäť získa svoj pôvodný lesk a farbu. Ako opraviť eternitovú strechu?

Ako opraviť eternitovú strechu: postup opravy

Čistenie eternitovej strechy

Vykonáva sa tlakovou vodou pomocou WAPky. Dôjde k odstráneniu všetkých nečistôt, najmä mastnoty, prachových usadenín, plesní a machov.

Pri čistení tlakovou vodou postupujte starostlivo, nezabudnite hoci jediné miestečko na streche.

Nános penetračného náteru

ako opraviť eternitovú strechuNa očistenú eternitovú strechu naneste penetračnú vrstvu. Tá zaistí lepšiu priľnavosť vrchného náteru k eternitu. Penetračnú vrstvu po nanesení nechajte dôkladne zaschnúť.

Vykonanie prvého náteru

K náteru použite vodou riediteľnou akrylovú farbu. Tú je nutné nariediť podľa návodu. Pri natieraní je vhodné používať ochranné pomôcky na tvár tak, aby nedošlo k nadýchaní splodín. Pri práci je dobré si robiť pauzy.

Náter musí opäť dobre zaschnúť. Samotný nános farby sa vykonáva klasickým valčekom alebo štetkou, u väčších plôch je praktické využiť špeciálne stroje pre rozstrekovanie.

Druhý náter strechy

Ten sa vykonáva pomocou vysokotlakového airless stroja. Tým sa zabezpečí, že náter bude rovnomerný po celej ploche strechy a dostane sa do všetkých kútov a záhybov.

Čo je potrebné na opravu eternitovej strechy:

  • eternitová strechaWAP prístroj
  • penetračný náter
  • akrylová náterová farba
  • airless prístroj
  • rebrík
  • krycí materiál na strešné okná (fólia)

Ako dlho trvá oprava eternitovej strechy?

Renovácia eternitovej strechy potrvá jeden až dva dni. Je potrebné počítať s tým , že veľa času zaberie zasychanie jednotlivých náterov. Doba opravy je závislá aj na opravovanej ploche, teda veľkosti strechy.

Aké sú celkove náklady na opravu?

Farby na strešné plochy možno kúpiť v 10l baleniach od 20 €, kvalitnejšie však stoja podstatne viac. Airless prístroj si radšej požičajte, pretože jeho cena sa pohybuje v rádoch stoviek eur, pri oprave jedinej strechy sa táto investícia určite neoplatí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button