NávodyZáhradaZvieratá

Ako sa zbaviť os?

odstranenie osAk sa osy zabývajú na záhrade alebo v blízkosti domu, je to nepríjemná správa pre majiteľa. Existuje viacero mýtov o tom, ako sa zbaviť os. Nesprávny postup môže mať za následky aj ohrozenie života. Prečítajte si nasledujúci článok ako proti osám účinne bojovať a ako sa ich zbaviť raz a navždy.

Ak sa chcete os zbaviť samy tak sa dôkladne oblečte

Ak nechcete neľahkú úlohu zbaviť sa os na záhrade alebo v dome zveriť špecialistom a chcete si poradiť sami, buďte obozretní. Oblečte si ďalšie vrstvy odevu, pokrývku hlavy a rukavice.

Kedy osie hniezdo likvidovať?

ako sa účinne a rýchlo zbaviť osOsie hniezdo likvidujeme podvečer, kedy osy už nalietali do hniezda. Ak je osie hniezdo v zemine, môžete sa pokúsiť otvor zaliať horúcou vodou a prekryť vlhkým ílom.

cesnak proti osamOsie hniezdo možno aj zapáliť za pomoci sírnych knôtov.

Tie kúpite v drogérii. Vyhľadajte tiež postreky proti osám, ktoré váš problém môžu vyriešiť.

Ak sa osy usídlili na stromoch, kúpte lapač na osy a umiestnite ho na vhodné miesto. Ak je osie hniezdo v interiéri, vyskúšame osy vypudiť výparmi z cesnaku. Tie osy neznášajú. Pod hniezdo umiestnime vodu s cesnakom a necháme odparovať.

Varovanie

Osy zbytočne nedráždite, poraďte sa s odborníkom. Vo vážnych situáciách kontaktujte hasičov a požiadajte o pomoc.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button