Zdravie a krása

Venujme svojej pleti maximálnu pozornosť. Odvďačí sa nám sviežim a zdravým vzhľadom

Nielen ženy, ale aj mnohí muži dokážu stráviť pred zrkadlom dlhé chvíle, aby dosiahli žiadaný efekt a boli sami so sebou spokojní. Veď mnohokrát už malé deti sa zvŕtajú pred ním a obdivujú svoj vzhľad. Na čo si všetci potrpíme, je naša pleť. Tú totiž vidno stále a každá jej nedokonalosť nás vie poriadne vytočiť. Tá správna starostlivosť o ňu však vie urobiť hotové zázraky.

Svieži a zdravý vzhľad pleti

Rozmaznávajme svoju pleť každý deň

O množstvo kozmetických prípravkov dnes rozhodne nie je núdza. Každý z nás má určite v kúpeľni na poličke rôzne krémy, gély, masky, telové mlieka a iné „zázraky“. Čo by sme neurobili pre svoj príťažlivý vzhľad?

Ale počuli ste už o kozmetickej vazelíne, ktorú milujú aj celebrity? Ide o prírodný produkt bez vedľajších účinkov, ktorý dokáže zabraňovať tvorbe vrások. A na tie sme my, ženy, veľmi citlivé.

Aké ďalšie využitie má vazelína? Vymenujme si aspoň niektoré: vyživuje a podporuje rast mihalníc, môžeme ju použiť na pery ako výživný balzam, má vynikajúci hojivý účinok rán a podráždenej pokožky pri holení, je skvelá ako prostriedok na odličovanie. Dobrý pomocník, však?

Dbajme na pravidelné čistenie pleti

Pravdepodobne len málokto z nás je spokojný so svojou pleťou. Väčšinou máme pocit, že je nedokonalá a vie nás neraz poriadne potrápiť.

Naša tvár je totiž dennodenne vystavená rôznym vonkajším vplyvom a nečistotám, ktoré sa na našu pleť dostávajú, hoci o nich ani nevieme.

Treba myslieť na to, že ľudská pleť si pamätá všetko. A hoci nezvykne bolieť, ale určite trpí, ak jej nevenujeme dostatočnú starostlivosť.

Z toho dôvodu je čistenie pleti veľmi dôležité. Aj tu však existujú dve základné pravidlá, ktorými by sme sa mali riadiť, aby naša pleť bola spokojná a dokonale čistá.

Prvé pravidlo je čistiť pleť pravidelne každé ráno a večer kvôli už spomínaným nečistotám z ovzdušia. Ráno ju treba tiež umyť, pretože naša pokožka je aktívna aj počas noci.

A druhé pravidlo hovorí, že je potrebné vyhýbať sa takým prípravkom, ktoré obsahujú alkohol. Tie totiž pleť zbytočne dráždia a vysúšajú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button