AkoaPreco.com > Zdravie a krása > Ako sa zbaviť čiernych bodiek?

Ako sa zbaviť čiernych bodiek?

čierné bodky na noseV tomto článku vám poradíme ako sa účinne zbaviť čiernych bodiek. Čierne bodky súvisia s akné. Nie vždy sa však musia vyskytovať spoločne s veľkými pupienkami. Najčastejšie osídľujú oblasť nosa, brady a čela (tzv. T zóna). Čierne bodky sú veľmi nepríjemné, pretože boj s nimi je ťažký. Póry sú zanesené do hĺbky a o to ťažšie sa ich môžete zbaviť. Hlavným problémom je, že po vytlačení zostane po nečistote prázdny pór, ktorý vyzerá ako malý kráter.

Čo vám treba ak sa chcete zbaviť čiernych bodiek:


  • pravidelná starostlivosť o pleť
  • správna kozmetika

Čistenie pletiako sa zbaviť čiernych bodiek a čistenie pleti

Dôležité je udržiavať pleť v čistote. Tvár je každý deň vystavovaná mnohým nepríjemným vplyvom. Zvyšok tela schováte pod oblečenie, ale na vašu tvár žiadny kabátik nemáte, o to viac si musíte pleť hýčkať. Ráno aj večer používajte čistiacu pleťovú vodu či penivý gél určený pre váš typ pleti.

Samozrejmosťou by malo byť aj nanášanie pleťového krému. Nezabudnite na dôkladné odlíčenie pleti.


Prípravky priamo určené na čierne bodky

Priamo na čierne bodky existujú náplasti, ktoré si nalepíte na postihnuté miesto a potom strhnete, nečistota by sa mala zachytiť na lepiacu plochu. Ďalšou možnosťou je naparenie tváre a potom vytlačenie čiernych bodiek.

peeling na nosVždy dbajte na hygienu a miesto dezinfikujte a na stláčanie používajte papierové vreckovky.

Vhodný je aj peeling, ktorého hlavným účinkom je prečistenie pleti. Nepoužívajte ho moc často kvôli možnému vysušeniu. Raz za čas si naneste pleťovú masku, ktorá stiahne otvorené póry a upokojí pokožku.

Výborné účinky proti akné majú prípravky obsahujúce morskú riasu, tee tree oil, výťažky z mŕtveho mora a rôzne bylinky (napr. šalvia).

Ak si na samotnú likvidáciu čiernych bodiek netrúfate, tak môžete navštíviť kozmetičku a prácu nechať na nej.

Mohlo by vás zaujímať

najlepší lekár je šport

Najlepší lekár? Šport

Šport je fenoménom dnešných dní, žiaľ zdá sa, že čoraz viac ľudí sa venuje jeho …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.