NávodyZdravie a krása

Ako sa správne nalíčiť pod okuliare?

ako sa líčiť pod okuliareNosenie okuliarov nie je v dnešnej dobe nič neobvyklé. Nie je to vec, ktorá by ženám uberala na kráse. Práve naopak, okuliare sú vkusným doplnkom. A ak pridáme ešte perfektné líčenie? Dokonalosť sama! Ako sa správne nalíčiť pod okuliare?

Ako sa teda pod okuliare nalíčiť?

Najprv je dobré vedieť, ako postupovať, keď sme krátkozraké a ako pri ďalekozrakosti.

Krátkozrakosť je vada, kedy vidíme zle na diaľku. Šošovky v okuliaroch oči opticky zmenšujú a tak je potrebné za pomoci líčidiel oči zvýrazniť a zväčšiť. To dosiahneme tým, že budeme používať svetlé, poprípade aj trblietavé odtiene. Tie majú za úlohu naše oko opticky zväčšiť.

Tmavé linky úplne vynechajte a namiesto nich použite bielu ceruzku, ktorá celé oko rozžiari. Nakoniec riasy zvýraznite kvalitnou špirálou.

Vidíte zle na blízko?

líčenie pod okuliareTáto vada sa volá ďalekozrakosť. V tomto prípade oči pod sklami vyzerajú oveľa väčšie a tak je žiaduce ich zmenšiť. Použijeme teda tmavšie odtiene a môžeme si tiež dovoliť obtiahnuť oči tmavšími linkami. Špirálou nešetrite, ale pozor na jej drobenie a rozmazávanie. Dôležitá je presnosť a dôkladnosť, okuliare pôsobia ako lupa a preto vaše líčenie musí byť dokonalé!

U ďalekozrakých žien sa stretávame s jedným veľkým problémom a to, že sa kvôli svojej vade prestanú líčiť, pretože na to jednoducho nevidia. Nie je nič jednoduchšie ako si zaobstarať špeciálne odklápacie okuliare na líčenie alebo kúpiť zväčšovacie zrkadlo.

Na farbe rámiku okuliarov záleží!

Štýl líčenia by mal byť tiež zjednotený s farbou rámu okuliarov, ktoré nosíme. Na trhu je nepreberné množstvo krásnych okuliarov, rôznych tvarov a farieb. Ak vlastníme okuliare bez rámu, máme takmer voľnú ruku. Zohľadňujeme len našu vadu a farbu nožičiek.

Rám okuliarov, ktorý je hrubý a tmavý dosť upozorňuje na oči, a preto je vhodné zvoliť len jemné líčenie.

Naopak u decentných a nenápadných okuliarov môžeme trochu experimentovať. Je váš rám modrý, hnedý alebo červený? Vyskúšajte niekoľko variant a vyberte tú najvydarenejšiu!

Ukážte svoje oči!

nesprávne líčenieVšeobecne platí, že líčenie pod okuliare by malo byť o niečo výraznejšie, ale nie prehnané a tmavé. Myslite na to, že menej je niekedy viac.

Pokiaľ pri líčení použijete dobrý make-up, ktorým zjednotíte farbu pleti, pri líčení očí sa budete riadiť osvedčenými radami a na záver použijete obľúbený rúž, budete za hviezdu. Tak svoje oči za obrúčkami neschovávajte, ale nechajte ich naopak vyniknúť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button