Auto-moto

Ako používať snehové reťaze?

používať snehové reťazeZ času na čas musí každý vodič okrem vymieňania pneumatík taktiež používať snehové reťaze. Snehové reťaze patria do nevyhnutnej výbavy každého zodpovedného vodiča. Nielenže dokážu výrazne zlepšiť jazdné vlastnosti vozidla, ale dokážu aj zachrániť život alebo umožnia cestovať cez miesta, na ktoré by ste sa bez reťazí dostali len ťažko. Nie je nutné ich mať vo výbave, ale mali by na vás čakať niekde uskladnené, aby ste ich vždy v zimnom období mohli dať do kufra auta pre možnosť okamžitého využitia. Ako snehové reťaze používať?

Aké snehové reťaze použiť

Kľúčový je výber, vždy si vyberte toľko reťazí, koľko máte hnacích kolies. Vyberajte reťaze podľa upnutia a tiež podľa celkovej veľkosti kolies. Reťaze musia sedieť na kolese presne, preto vyberajte snehové reťaze len podľa príslušných rozmerov.

apoužívať snehové reťazeReťaze nasadzujte iba na hnacie kolesá. Iba pri autách, ktoré majú náhon na všetky 4 kolesá, sa nasadzujú reťaze na každé koleso zvlášť. Reťaz nasaďte tak, že ju rozložíte pred pneumatiku a opatrne na ňu nabehnete.

Následne ju iba upnite po celom obvode kolesa. Na trhu sú dostupné modely, na ktoré nie je nutné nabiehať. Návod je uvedený vždy aj na samotných reťaziach.

Používať snehové reťaze by ste mali len v prípade zľadovatenej a zasneženej vozovky. Ak ste majitelia terénnych alebo SUV vozov, tak môžete reťaze využiť aj pri jazde na nespevnených cestách a mimo cesty.

Čo robiť počas tmy?

Ak sa stmieva, tak reťaze nasaďte vždy ešte kým sa dajú dobre vidieť. Nasadzovanie v tme sa nemusí správne podariť alebo sa dokonca nemusí podariť vôbec.

používanie snehových reťazíVyberajte si vždy snehové reťaze v plastovom kufríku, ten ponúka najlepšiu možnosť uloženia. Pri sezónnom alebo výnimočnom používaní si vyberte základné reťaze v cenovej hodnote okolo 40-50 Eur.

Ak žijete v oblasti, kde využívate reťaze pravidelne po celé zimné obdobie, tak si vyberte kvalitné modely, ktorých hodnota začína od 200 Eur.

Upozornenie a opatrnosť pri používaní snehových reťazé

Nemali by ste používať snehové reťaze, ktoré majú iné rozmery ako vaše kolesá a celkovo reťaze ani zbytočne nepoužívajte, len ak to je nutnosť. Ničíte tým potom nielen svoje auto, kolesá ale aj vozovku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button