Auto-moto

Ako opraviť poškriabaný lak auta?

poškrabaný lakNiekto poškriabal mincou lak na vašom aute, alebo ste zle zaparkovali a lak na aute nechtiac poškriabali konáre priľahlého stromu. Nech je tomu akokoľvek, ponúka sa riešenie, ako sa nevzhľadných odrenín na vašom aute jednoducho a rýchlo zbaviť. V článku sa dozviete ako opraviť poškriabaný lak auta .

 • Postup opravy
 • Kde kúpiť korektor a koľko stojí?
 • Video

Odreniny však musia byť len povrchové. Takéto kazy laku ste schopní opraviť sami, a to naozaj rýchlo a aj jednoduchým spôsobom. Navyše vás to nebude stáť ani veľa času a ani veľa peňazí.

Postup ako opraviť poškriabaný lak auta

Celý proces zahladenie odrenín na laku nie je vôbec zložitý.

Kľúčovým pomocníkom vám bude špeciálna krycia fixka na škrabance spôsobené na laku vozidla. Povrch, ktorý budete zahladzovať, len ľahko očistite napríklad čistým a suchým papierovým obrúskom.

Následne zoberte špeciálnu fixku a prejdite ňou dôkladne všetky poškodené miesta. Nebojte sa fixkou patrične pritlačiť, ak sú ryhy viditeľnejšie.

fixka na poškrabaný lakV záverečnej fáze miesto, ktoré ste fixkou upravovali, prečistite opäť suchým obrúskom.

Krycia schopnosť poškodeného miesta po použití korekčnej ceruzky je 80-90%.

Čo je potrebné na opravu poškriabaného laku auta?

 • špeciálna sada pre odstránenie škrabancov
 • papierový obrúsok

Ako dlho trvá oprava poškriabaného laku na aute?

Všetko pochopiteľne záleží na tom, akú veľkú plochu upravujete. Ak prekrývate napríklad plochu veľkú ako dlaň, potom vám takáto úprava nezaberie viac ako 5 minút.

Fixka sa používa v 3 krokoch:

 • dôkladne očistite a odmastite povrch okolo škrabanca,
 • zatrepte fixkou a naneste hmotu do ryhy,
 • zotrite suchou handričkou

Opraviť možno len drobné škrabance a ryhy (okolo kľučiek, od kľúčov, drobné odreniny)

Náklady na opravu poškriabaného laku

Výhodou úpravy takýchto drobných odrenín je nielen ich jednoduchosť, ale aj cena. Kompletná sada na opravu laku vás vyjde približne na 3,50€.

Video ako opraviť poškrabaný lak auta:

Podobné články

4 Comments

 1. Ja som si tu fixu objednal cez net .. do dvoch dni prišla a som spokojný .. len mi to dalo veľa roboty s ňou, lebo to zakrýva škrabance iba takou menšou plochou a mal som toho veľa čo trebalo zalakovať 😉 😀 😀

  1. normalne si ju objednaj cez net, ja som ju par dni hľadal po obchodoch ale nikde nebola tak som ju objednal cez internet a za pár dni sa lak na tátošovy blískal ako nový!

  2. ku si ju cez net šak stojí 3 eka + nejaké poštovné to je skoro zadarmo a nemusiš nikde chodiť do servisu si opravovať lak, ja som mal aj celkom veľke škrabance po buračke na aute ..ale dve fixky na lak to spravili. Mám autko ako nové 😀 😀 😀 😀 😀

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button