Ako sa bude nasledujúce roky vyvíjať automobilový priemysel?

Už dlhodobo patríme k najväčším výrobcov automobilov a na počet osôb ročne vyrobíme azda najviac automobilov. Aj keď koronakríza pribrzdila aj automobilový priemysel, každý z nás očakáva, ako sa bude vyvíjať jeho budúcnosť. Keďže medzi aktuálne témy patrí aj téma znečisťovania životného prostredia, je pochopiteľné, že sa pýtame, ako sa bude musieť zmeniť výroba áut a či to ovplyvní aj nás, bežných ľudí.
Ako sa bude nasledujúce roky vyvíjať automobilový priemysel?

Vývoj automobilového priemyslu na Slovensku
Zdroj obrázka: Vladimka production / Shutterstock.com

Elektromobilita

Kým v iných európskych štátoch sa apeluje na výrobu a používanie elektromobilov, u nás je to ešte v plienkach. Máme tu však firmy, ktoré sa zameriavajú na elektromobilitu na Slovensku, čo je veľmi dobrá správa do budúcnosti. Kvalita životného prostredia sa znižuje a môžu za to aj emisie z automobilov. Zavádzanie prísnejších noriem EURO je momentálne jedna z možností, ako zabrániť, aby nám po cestách jazdili autá, ktoré extrémne znečisťujú životné prostredie.

Elektromobilita je budúcnosťou automobilového priemyslu a čím skôr si to viaceré štáty, vrátane nás, uvedomíme, tým lepšie pre život.

Alternatívne motory

Elektromobily s najvýkonnejšími elektromotormi nie sú u nás až tak zastúpené, ale v priebehu rokov sa to má zmeniť. V súčasnosti a aj v nasledujúcich rokoch budú pribúdať autá s alternatívnymi motormi. Kým dnes sú to predovšetkým hybridy, v budúcnosti to budú predovšetkým elektromobily. Viaceré automobilky už teraz vyvíjajú autá s najvýkonnejšími elektromotormi, aby chránili životné prostredie a výrazne tak znížili množstvo výfukových plynov v ovzduší, ktoré všetci dýchame.

Na Slovensku máme viacero firiem, ktoré vyrábajú a predávajú komponenty do automobilov. Vedeli ste, že u nás na Slovensku máme dokonca aj firmy, ktoré predávajú najvýkonnejšie elektromotory?

Budúcnosť automobilového priemyslu sa bude uberať smerom k elektromobilom.

Mohlo by vás zaujímať

Návod ako si vybrať prístrešok na auto

Ako si správne vybrať prístrešok na auto?

Spoľahlivá ochrana vozidla je na nezaplatenie. Prevenciu pred poškodením ale aj ideálne miesto na parkovanie …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.