Auto-moto

Ako sa bude nasledujúce roky vyvíjať automobilový priemysel?

Už dlhodobo patríme k najväčším výrobcov automobilov a na počet osôb ročne vyrobíme azda najviac automobilov. Aj keď koronakríza pribrzdila aj automobilový priemysel, každý z nás očakáva, ako sa bude vyvíjať jeho budúcnosť. Keďže medzi aktuálne témy patrí aj téma znečisťovania životného prostredia, je pochopiteľné, že sa pýtame, ako sa bude musieť zmeniť výroba áut a či to ovplyvní aj nás, bežných ľudí.
Ako sa bude nasledujúce roky vyvíjať automobilový priemysel?

Vývoj automobilového priemyslu na Slovensku
Zdroj obrázka: Vladimka production / Shutterstock.com

Elektromobilita

Kým v iných európskych štátoch sa apeluje na výrobu a používanie elektromobilov, u nás je to ešte v plienkach. Máme tu však firmy, ktoré sa zameriavajú na elektromobilitu na Slovensku, čo je veľmi dobrá správa do budúcnosti.

Kvalita životného prostredia sa znižuje a môžu za to aj emisie z automobilov. Zavádzanie prísnejších noriem EURO je momentálne jedna z možností, ako zabrániť, aby nám po cestách jazdili autá, ktoré extrémne znečisťujú životné prostredie.

Elektromobilita je budúcnosťou automobilového priemyslu a čím skôr si to viaceré štáty, vrátane nás, uvedomíme, tým lepšie pre život.

Alternatívne motory

Elektromobily s najvýkonnejšími elektromotormi nie sú u nás až tak zastúpené, ale v priebehu rokov sa to má zmeniť. V súčasnosti a aj v nasledujúcich rokoch budú pribúdať autá s alternatívnymi motormi.

Kým dnes sú to predovšetkým hybridy, v budúcnosti to budú predovšetkým elektromobily. Viaceré automobilky už teraz vyvíjajú autá s najvýkonnejšími elektromotormi, aby chránili životné prostredie a výrazne tak znížili množstvo výfukových plynov v ovzduší, ktoré všetci dýchame.

Na Slovensku máme viacero firiem, ktoré vyrábajú a predávajú komponenty do automobilov. Vedeli ste, že u nás na Slovensku máme dokonca aj firmy, ktoré predávajú najvýkonnejšie elektromotory?

Budúcnosť automobilového priemyslu sa bude uberať smerom k elektromobilom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button