Zdravie a krása

Ako používať kulmu na riasy?

ako použiť kulmu na vaše riasyKrásne oči s dlhými mihalnicami sú snom snáď každej ženy a tie, ktoré vedia používať kulmu si tento sen aj splnia. Práve oči sú totiž jedným z najdôležitejších faktorov, kam sa pri zoznámení pozeráme. Niektorí páni sa však pozerajú skôr do výstrihu. Každopádne my budeme hovoriť o tých, ktorí sa pozerajú smerom na vašu krásnu tvár a priamo do očí. Očný kontakt je napokon dôležitý aj v práci. Tento rok sa navyše vrátili do módy mačacie oči, čo ešte viac umocňuje potrebu krásnych dlhých rias. Lenže nie každému boli dané do vienka, čo s tým? No nič, sú tu predsa umelé a na to aby boli krásne vinuté, tu máme pre zmenu kulmu. Bojíte sa toho monštruózneho želiezka? Nie je potrebné, povieme vám, ako to.

Čo je potrebné ak chceme používať kulmu?

 • kulmu na riasy
 • fén
 • oči
 • ruky

používať kulmu na riasyNajprv si vyberte správnu kulmu na riasy, existuje ich totiž hneď niekoľko – kovová, plastová, vyhrievané, mini, atď. Práve tá klasická kovová kulma na riasy trochu desí, ale má oveľa väčší efekt ako plastová kulma.

Plastové kulmy na riasy pracujú rovnako ako kovové kulmy, len sú proste z iného materiálu.

Vyhrievaná kulma na riasy je jemnejšia, lepšia je taká, ktorá má držadlo tak, ako hrebeň. Existujú aj mini kulmy na riasy, ktoré sú ideálne na spodné riasy alebo na krátke riasy. Hodiť sa tiež môžu pri natáčaní vonkajších a vnútorných kútikov očí. Obvykle tieto kulmy kúpite v drogérii a niekedy aj v hypermarketoch.

A teraz si vysvetlíme ako používať kulmu

Pred nakrúcaním by ste mali mať riasy dôkladne očistené. Nemali by na nich byť žiadne pozostatky make-upu, riasenky, očných tieňov či očné linky.

Ak by tam boli, výsledok by nebol veľmi dobrý. Riasy by sa totiž zlepili, a to by vyzeralo trochu komicky. Ak by sa vám to stalo opakovane, mohla by ste aj o riasy prísť, a to predsa nechcete. Umyte si preto pre istotu aj celú tvár a jemne si ju osušte. Nedopustite aby vám ostali v očiach akékoľvek nečistoty z takýchto prípravkov.

 • používanie kulmy na riasyzbavte sa akýkoľvek pozostatkov make-upu, riasenky, nezabudnite vybrať kontaktné šošovky, atď.
 • Nahrejte kulmu na  riasy fénom.
 • Potom kulmu chyťte rovnako, ako by ste držali nožnice.
 • Umiestnite kulmu vo zvislej polohe proti oku a umiestnite horné riasy medzi kliešte.
 • Ak nie ste spokojní, kam riasy smerujú, otvorte lisy a nastavte ich tak, aby vám to vyhovovalo. Jemne ich chyťte a stlačte tak, aby sa stočili smerom k vášmu obočiu, a držte ich po dobu 10 – 30 sekúnd. Čím dlhšie ich budete držať, tým viac budú kučeravé.
 • Pozor, nesmiete pri tom mrknúť.
 • Potom kliešte kulmy povoľte, skontrolujte zvlnenie a v prípade spokojnosti sa presuňte na druhé oko.
 • Dôležité je, aby ste dali riasenku na zvlnené oko čo najskôr (teda ak je to váš zámer).

Posledné tipy ako používať kulmu

Spodné riasy sa kulmujú s kulmou otočenou hore nohami, ktorú umiestnite na základňu tých najmenších rias (odtiaľ začínate a podľa nich sa aj riadite).

Nakloňte hlavu dolu, aby ste mali ľahší prístup k dolným viečkam, a otvorte poriadne oči. Dolné riasy točíte stlačením kulmy smerom dole po dobu niekoľkých sekúnd (tak ako horné). Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kefu na vlasy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button