FinancieAuto-moto

Ako poistiť bicykel proti krádeži?

poistiť bicykelAk máte poistenie domácnosti, môžete byť v pokoji, pretože v tomto rámci sa dá taktiež poistiť bicykel proti krádeži. Pri drahých bicykloch to je však kvôli poistným limitom možné len z časti. Samostatne vám bicykel u nás poistí napr. Slovenská poisťovňa ale aj mnohé poisťovne.

Ako sa dá poistiť bicykel

Slovenské poisťovne ponúkajú poistenie bicykla ako individuálnu možnosť v rámci celého poistenia domácnosti. Môžete si dohodnúť poistný limit, ktorý môže dosiahnuť až výšku obstarávacej ceny.

poistenie bicyklaPri poistení iba domácnosti je poistné plnenie limitované hodnotou cca 400 Eur a to v prípade, že sa vám bicykel stratí z bytu a hodnotou 200 Eur ak sa to stane v nebytovom priestore ako je pivnica, šopa atď.

Bicykel budete mať poistený aj mimo miesta vášho bydliska, avšak vždy len na území Slovenskej republiky.

Na čo všetko sa vzťahuje poistenie bicykla

Poistenie sa vzťahuje aj na miesta, ktoré sú určené na odkladanie bicyklov alebo na mieste, kde sa zvyčajne odkladajú, napr. pred reštauráciami či obchodmi, poprípade ak budete mať bicykel uzamknutý predpísaným zámkom k pevnej súčasti stavby, k stromu, hromozvodu či stĺpu verejného osvetlenia.

ako poistiť bicykelNevyhnutnou podmienkou je však to, že ku krádeži musí dôjsť len v dennej dobe od 6 ráno do 22 hodiny večer.

Ideálne je, ak si môžete takto zamknutý bicykel vyfotografovať.

Bicykel musí byť vybavený mikročipom RFID, mikro-bodkami s PIN kódom, výstražnou etiketou a mal by byť zaevidovaný do centrálneho registra. Celá táto sada stojí niekoľko desiatok Eur. Prečítajte si aj článok ako ochrániť bicykel pred krádežou.

Ako funguje takéto poistenie

Ide o jediné poistení bicyklov na Slovensku, ktoré funguje podobne ako havarijné poistenie pri autách, t.j. že vám toto poistenie hradí aj škody vzniknuté pri dopravnej nehode. Pre účasť v cyklistických pretekoch je potrebné mať svoj bicykel pri-poistený navyše.

Poslednou možnosťou je ČSOB. Ak máte bicykel značky Merida, môžete si ho poistiť proti krádeži vlámaním alebo proti lúpežnému prepadnutiu v ČSOB poisťovni, ktorá tiež zaviedla špecifickú možnosť, ako si môžete poistiť bicykel.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button