Auto-moto

Ako opraviť kotúčovú brzdu na bicykli?

ako opraviť kotúčovú brzduPri prevoze bicykla v automobile môže dôjsť (v závislosti na spôsobe prevozu) k tomu, že bude potrebné sňať koleso z rámu. Často sa však stane, že dôjde omylom k stlačeniu kotúčovej brzdy naprázdno. Dôsledkom toho je, že sa brzdové doštičky dostanú k sebe a brzda potom nefunguje, koleso nejde späť usadiť. V tom prípade je nutné opraviť kotúčovú brzdu tak, aby bolo koleso opäť plne funkčné. ako opraviť kotúčovú brzdu?

Postup ako opraviť kotúčovú brzdu na bicykli?

Ak sú doštičky vplyvom stlačenia brzdy naprázdno pri sebe, vezmite obyčajný vreckový nôž, prípadne iný ostrý predmet, ktorý máte pri sebe a pomocou neho od seba doštičky veľmi opatrne odsuňte. Pri tomto procese nesmie dôjsť k uvoľneniu kvapaliny.

Potom, čo medzi doštičkami opäť vznikne medzera, dá sa do nej koleso nasadiť späť.

V následnom kroku je nutné brzdu opäť nastaviť. Medzera medzi doštičkami totiž môže byť väčšia, než je vhodné.

Stlačte brzdu. Tým dôjde k porovnaniu páky. Ďalším krokom je vystredenie brzdového prasiatka, ktoré sa vykoná tak, že sa u neho povolí skrutky pomocou imbusu, stlačí sa brzda a následne sa skrutky opäť utiahnu.

V poslednom kroku stačí skontrolovať, či je medzera už v poriadku a je hotovo.

Čo je potrebné k oprave kotúčovej brzdy?

  • kotúčová brzda na bicykliostrý predmet (vreckový nôž, kuchynský nôž a pod.)
  • imbusový kľúč

Ako dlho oprava potrvá?

Oprava kotúčové brzdy u kolesa je otázkou maximálne niekoľkých minút. Jedná sa o jednoduchú záležitosť, ktorú zvládne naozaj každý.

Prečítajte si aj články:

Aké budú náklady na opravu kotúčovej brzdy?

Náklady sú prakticky nulové. Stačí mať k dispozícii imbus a ostrý predmet, pomocou ktorého odtiahneme doštičky od seba. Tieto veci má u seba spravidla každý, takže sa dá povedať, že oprava bŕzd je v tomto prípade beznákladová.

Video ako opraviť kotúčovú brzdu na bicykli:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button