Záhrada

Ako pestovať plamenník?

Ako pestovať plamenníkDokonca aj v našich zemepisných šírkach môžete pestovať niektoré exotické rastliny sami. Stačí vytvoriť správne podmienky a môžu byť ozdobou vašej záhrady. Jedným z nich je celosia (plamenník), ktorá pochádza z Indie a Indonézie, alebo celosia argentea. Rastú v trópoch celého sveta, domov je tropická Južná Amerika. Je to malá rastlina, ktorá zvyčajne dosahuje maximálnu výšku 30 cm. Ako si doma pestovať plamenník vám poradíme v tomto článku.

Základné informácie o tom ako pestovať plamenník

Semená celosie možno zakúpiť v našich predajniach za veľmi nízke ceny a množia sa pri 15 až 18 ° C.

Celosii sa najlepšie darí v teplých priepustných pôdach, dobre zásobených živinami.

V druhej polovici marca semená vysadíme do teplého skleníkového prostredia, kde umiestnime krabicu na osivo.

Vlhké prostredie

plamenník červenýRastlina vyklíči v priebehu siedmich dní a je potrebné ju včas meniť a udržiavať v skleníku, kde musíme udržiavať vlhké prostredie s častým postrekom.

Môžeme pestovať plamenník v druhej polovici mája, keď ranné mrazy už nie sú na 20-30 cm.

Kam s rastlinou plamenník?

Celosií sa najlepšie darí v kvetináčoch, truhlíkoch a keramických miskách. Predpestované rastliny v kvetináčoch dobre tolerujú presádzanie.

Je to okrasná rastlina, ktorej vyhovujú miestam pozdĺž ciest, kde potrebuje polotieň alebo slnečné miesto, ale bez priameho poludňajšieho slnka. Je vhodný aj pre hroby alebo verejné priestory.

Kvitnutie

vypestujte plamenník v záhradeAk sa rozhodnete pestovať celosium vo vašej záhrade alebo pri ceste okolo domu, budete si to užívať hlavne v letných mesiacoch, kedy krásne kvitne.

V júli a auguste, keď niektoré kvety kvitnú pomaly, budete mať krásne rozkvitnuté kvety, ktorých tvar pripomína hrebienok kohúta.

Dodržanie podmienok

Pestovať plamenník nie je ťažké. Chce to len splniť podmienky, ktoré táto rastlina vyžaduje. Najprv je to veľa zalievania a čerstvý vzduch.

Tiež je dobré, aby sa prihnojoval tekutými hnojivami, stačí raz týždenne. Avšak v čase kvitnutia výrazne zredukujeme zalievanie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button