ChudnutieŠport

Ako neskončiť s chudnutím hneď po pár dňoch?

ako neskončiť s chudnutímUrčite to poznáte, ako každý rok si do nového roku dávame veľa predsavzatí. Najčastejšie to, že začneme chudnúť a žiť zdravšie. Počas vianočných sviatkoch stále niečo zobkáte a maškrtíte a výsledkom sú 2-3 kilá hore počas štrnástich dní. Zakaždým si hovoríte, že po novom roku začnete chudnúť a do leta budete ako Laň. Od prvého januára poctivo cvičíte každý deň, počítate kalórie, ale vydržíte tak 3 týždne, maximálne do konca januára a potom to vzdáte. Ako neskončiť s chudnutím hneď po pár dňoch ?

Ako začať a neskončiť s chudnutím?

Tak to bolo niekoľko rokov, ale dva roky dozadu sa vo mňa niečo zlomilo a ja som sa rozhodla, že tentoraz vydržím a schudnem raz a navždy. A preto by som sa s Vami rada podelila o tipy, ako s chudnutím neskončiť len pár dní po tom čo ste začala.

Všetci vieme, že budeme chudnúť len vtedy, ak bude náš energetický výdaj vyšší ako príjem. Toho ide docieliť zvýšením pohybu alebo znížením príjmu potravy, ideálom je kombinácia oboch.

Previesť teóriu do praxe sa ale niekedy môže zdať nemožné.

Chudnutie – je to len v našej hlave

Najdôležitejšie je uvedomiť si, že budem chudnúť len a len sama pre seba. Kým som chudola len preto, že niekto povedal, že som tučná, tak to nikdy dlho nevydržalo. Rovnako tak, keď niekto prišiel s tým, že budeme chudnúť spoločne.

Vždy ma to pár týždňoch prestalo baviť. Chodiť do posilňovne ma nikdy moc dlho nebavilo a jesť len šalát a večer trpieť hladom nikto tiež dlho nevydrží.

vaha na chudnutieAž raz som si povedala, že 90 kilo je fakt veľa a že je to pre mňa hrozne nepohodlné a ďalej to takto nechcem. Našla som si cvičenia, ktoré ma bavia a so zmenou jedálnička som začala postupne a pomaly.

A zrazu to išlo, počas troch mesiacov som mala desať kíl dole a potom ešte nejaké ďalšie a svoju novú váhu si držím už rok a pol a to si občas doprajem aj čokoládu.

Športovanie ma totiž baví, neprejedám sa a zelenina je neoddeliteľnou súčasťou môjho jedálnička.

Pri chudnutí treba len reálne ciele na kratšie časové úseky

Dôležité je, dať si reálny cieľ a rozdeliť ho na menšie ciele. Keď si povieme, že schudneme za pol roka 20 kg, znie to strašne. Ale schudnúť 3,5 kg za mesiac už sa nezdá byť nereálne. Navyše som „tabuľkový typ“ a veľmi ma bavilo vyplňovať si do tabuľky svoje výsledky a vytvárať si rôzne grafy pokrokov. Motiváciou môže byť aj vaša fotka „pred X kilamina chladničke.

Nechcite ale výsledky vidieť hneď na druhý deň. Ani za týždeň ich neuvidíte, je to skôr otázka týždňov a mesiacov, ale konečný výsledok stojí za to.

Chudnutie = postupná zmena životného štýlu

Aby chudnutie malo úspech a výsledky boli trvalé, ide predovšetkým o postupnú zmenu životného štýlu. Šport by sa mal stať neoddeliteľnou súčasťou vášho života a rovnako tak zdravý a vyvážený jedálniček.

chudnutieSama viem, že keď sa prestanem hýbať a začnem jesť ako predtým, kilá by sa mi pomaly vrátili naspäť. Preto si nájdite pohyb, ktorý vás bude baviť a jedzte zdravo a hlavne chutne.

Prečítajte si aj: Ako ľahko schudnúť z brucha?

Časom zistíte, že sa k starému spôsobu života nechcete vracať. Odmenou vám budú kilá dole, ale tiež sa budete cítiť zdravšie. A o to ide predovšetkým!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button