Šport

Začíname cvičiť BOSU – na čo sa pripraviť?

cvičenie bosuUž ste vyskúšali rôzne druhy cvičení a stále si nemôžete vybrať to pravé? A vyskúšali ste BOSU? Je to cvičenie, ktoré vyzerá jednoducho, ale opak je pravdou – pekne sa u neho zapotíte. Čo vám toto cvičenie prinesie a na čo sa pripraviť pri cvičení BOSU?

Čo je to BOSU?

BOSU je balančné cvičenie, pri ktorom sa využíva BOSU Balance Trainer. To je cvičebná pomôcka, ktorá má tvar pololopty. Ako keby ste urezali časť gymnastickej lopty, ktorá sa používa napríklad na sedenie.

Táto podložka sa väčšinou používa plochou stranou nadol, ale môže byť použitá aj opačne. Cvičenie je zábavné, ale hlavne je veľmi efektívne.

Lekcia BOSU môžu byť zameraná na posilňovanie celého tela alebo na kardio tréning, ktorým posilňujete svoju kondíciu a zlepšujete tak kardiovaskulárny systém.

Pre koho je BOSU vhodné?

nástroj na cvičenie bosuBOSU je cvičenie vhodné pre začiatočníkov i pokročilých, pre ženy aj pre mužov. Nezáleží na veku, na vašej kondícii alebo či máte nadváhu. BOSU môže cvičiť každý.

Športovci využívajú BOSU pri tréningu, vďaka nemu zlepšujú svoju rovnováhu pre vyššie fyzické výkony.

Budú vás bolieť svaly

Pripravte sa na to, že vás po lekcii BOSU budú bolieť svaly celého tela. Cvičenie vyzerá jednoducho, ale pretože sa cviky vykonávajú na nestabilnom povrchu, zapájate pre udržanie sa v správnej pozícii celý rad svalov.

Pri cvičení zapájate aj hlboké svaly, ktoré klasickým posilňovaním často nedokážete zapojiť.

Tieto hlboké svaly sú dôležité pre stabilizáciu chrbtice a ostatných kĺbov a ich posilnenie vám prinesie správne držanie tela a zmiernenie alebo odstránenie bolestí chrbtice a krčných svalov. Cvičenie na BOSU neoklamete, pretože keď povolíte, začnete padať.

Prečítajte si: Ako schudnúť z brucha bez cvičenia!

Chce to rovnováhu

ako cvičiť bosuBudete si musieť zvyknúť, že cvičíte na nestabilnej podložke, vďaka ktorej sú cviky podstatne ťažšie.

Cvičenie tým stimuluje stabilizačný systém celého tela. Naučíte sa lepšie vnímať a koordinovať svoje pohyby.

Dôjde k zdokonaleniu vašu rovnováhy.

Čo vám BOSU prinesie?

Cvičenie je veľmi účinné a efektívne, už po prvej hodine budete cítiť jeho účinky. BOSU vám pomôže posilniť celé telo.

Spevníte svaly a získate správne držanie tela. Posilníte hlavne nohy, brucho a chrbtové svaly. Získate dobrú fyzickú kondíciu a zoštíhlite svoju postavu.

Vyberte si správnu lekciu BOSU a vyrazte

Ak ste sa rozhodli BOSU vyskúšať a nemáte s cvičením žiadne skúsenosti, vyberte si začiatočnícku lekciu, aby ste zvládali tempo. Môžete si vybrať hodinu zameranú na posilňovanie alebo kardio tréning.

Alebo si môžete kúpiť balančnú podložku domov a budete môcť cvičiť v tempe ktoré vám najviac vyhovuje a za veľmi krátky čas si dokážete spevniť celé telo.

Lekcia väčšinou trvá hodinu, na začiatku ani na konci nesmie chýbať preťahovanie. Aby vám cvičenie BOSU prinieslo ten najlepší výsledok, odporúča sa cvičiť 2-3x týždenne.

Tak vezmite tepláky, tričko a pohodlné topánky a choďte BOSU vyskúšať. A nenechajte sa odradiť, ak sa na BOSU nebudete môcť udržať a ostatným to pôjde. Toto cvičenie vám prinesie výsledky a čoskoro získate aj vy potrebnú stabilitu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button