Úvod / Práca a vzdelanie / Ako zvýšiť šance na prijatie na vysokú školu?

Ako zvýšiť šance na prijatie na vysokú školu?

vysoká školaV dnešnej dobe je vysoká škola métou, na ktorú mieri obrovské množstvo maturantov. Niet sa čo čudovať, pretože mať titul je dnes brané div nie ako samozrejmosť a nutnosť. Preto nie je mnohokrát ľahké sa na vysokú školu dostať. Existuje však nemálo vecí, ktoré môžete urobiť a zvýšiť tým svoje šance (oproti ostatným, ktorí sa na to vykašlú). Čo môžete urobiť aby sa vysoká škola stala vaším dosiahnutým cieľom? Ako si zvýšiť šance na prijatie na výšku?

Tipy ako zvýšiť šance na prijatie

Absolvovať kurzy od školy, na ktorú sa hlásite. Mnoho škôl vypisuje kurzy, ktoré sa konajú niekoľko víkendov pred samotným prijímacím konaním. Zistite si teda, či vaša škola niektoré takéto kurzy organizuje. Výhodou je, že kurzy mnohokrát vedú tí istí ľudia, ktorí potom zostavujú otázky do prijímacích skúšok.

Absolvovať SCIO kurzy, ak sa hlásite na školu, ktorá výsledky týchto testov uznáva. Tieto testy sú tak špecifické, že by ste sa do ich plnenia rozhodne nemali púšťať prvýkrát “naostro”. Ide síce o investíciu navyše, ale tá sa rozhodne oplatí.

zvýšenie šancí na prijatie na VŠDôkladne sa pripraviť na odborové testy samoštúdiom. Školy mnohokrát zverejňujú rozsah látky, z ktorej môžete byť u odborových testov skúšaní. Prejdite si konkrétne učebnice a ďalšie zdroje, ktoré škola uvádza. Urobte však aj niečo naviac. Ak sú odborové testy z prvých 10 kapitol, prejdite si ich 15, ak sú z prvého dielu učebnice, prinajmenšom si prelistujte aj druhý diel.

Ak chcete zvýšiť svoje šance na prijatie na vysokú školu tak správna komunikácia je základ

Navštíviť deň otvorených dverí a pýtať sa. Stretnete sa s ľuďmi, ktorí poznajú fungovanie školy zvnútra. Môžu vám poradiť a nasmerovať vás na správnu cestu k efektívnej príprave na prijímacie skúšky.

Získať prijímacie testy z minulých rokov, to by mal byť základ. Väčšina škôl ich zverejňuje a dá sa podľa nich zistiť, akú podobu (približne) budú mať otázky aj v nasledujúcom roku. Prejdite si aspoň niekoľko predošlých rokov.

ako sa dostať na vysokú školuPrihlásiť sa na viac termínov SCIO testov môže zvýšiť vašu šancu na prijatie. Prvýkrát môžete byť prehnane nervózny, mať zlý deň, alebo zistiť, že ste prípravu podcenili. Na druhýkrát to už zvládnete lepšie, čo je skúsenosť väčšiny študentov, ktorí tento postup zvolili. Nemusíte sa obávať, vždy sa vám bude počítať len ten najlepší výsledok zo všetkých pokusov.

Prihlásiť sa na viac podobných škôl sa môže vyplatiť. Každá vysoká škola má inak koncipované prijímacie konanie a môže sa stať, že prijímacie skúšky prestížnejšej školy vám sadnú viac a aj v tvrdšej konkurencii uspejete lepšie. Ak hľadáte, ktorá vysoká škola je pre vás najvhodnejšia, môžete využiť online zoznam vysokých škôl.


Prihlásiť sa na rôzne odbory je opäť šancou na zvýšenie pravdepodobnosti, že sa na vysokú školu dostanete. Ak sa dostanete na viac škôl, či odborov, môžete si tiež až na poslednú chvíľu vybrať, ktorý budete študovať. Získate tak niekoľko ďalších mesiacov na urobenie správnej voľby.

Mať záložný plán sa oplatí

Mať záložný odbor s nižšími nárokmi síce môže vyzerať trochu zbabelo. Je však lepšie si pripustiť možnosť zlyhania, než potom nemať rok čo robiť.

Ako zvýšiť šance na prijatie na vysokú školu?
5 (99.2%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

tlačová konferencia - pozvaní novinári

Ako zorganizovať tlačovú konferenciu?

Ak chcete verejnosť upozorniť na udalosti, ku ktorým došlo vo vašej spoločnosti, ideálne riešenie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *