Ako nainštalovať operačný systém?

Ako nainštalovať operačný systémSkôr alebo neskôr budete musieť preinštalovať existujúci operačný systém. V takom prípade sa môžete obrátiť na servis, známeho alebo na tento článok, kde je všetko vysvetlené krok za krokom.


Čo je na nainštalovanie operačného systému potrebné:

  • operačný systém a počítač, na ktorom inštalujeme systém

Inštalačné CD

Vložte inštalačné CD so systémom do jednotky počítača. Pred spustením existujúceho operačného systému reštartujeme počítač a zadáme nastavenia systému BIOS skôr, ako použijeme klávesu F2 (niektoré počítače sa môžu líšiť). V tomto menu nastavíme počítač tak, aby bootoval prednostne z CD. Znova reštartujte počítač.

Začiatok procesu

balíky operačných systémovPočítač sa automaticky otvorí v inštalačnej ponuke, ktorá je prednastavená na disku CD. Po súhlase s licenčnými podmienkami začne počítač „naťahovať“ jadro operačného systému a inštalácia rozpozná príslušný hardvér. P

o tomto dosť zdĺhavom postupe budete musieť formátovať disk. Formátujte disk do súborového systému NTFS.


Inštalácia

Po dlhšom formátovaní disku začne počítač kopírovať jadro systému a inštalačné súbory na formátovaný disk. Pri kopírovaní sa celý počítač automaticky reštartuje.

operačný systém vášho počítačaInštalácia bude pokračovať z pevného disku. Skopírované súbory sa začnú extrahovať a konfigurovať. Inštalácia vykoná niekoľko ďalších krokov na spustenie sprievodcu nastavením.

Dokončenie inštalácie

Pomocou sprievodcu nastavte svoje osobné údaje, názov počítača, špecifikácie počítača, používateľské kontá, dátumový čas. Pripojenie na Internet … Po dokončení všetkých informácií sa vám podarilo nainštalovať nový operačný systém.

Tipy

  • Ak nemáte licenciu na operačný systém Windows, skúste operačný systém Linux.
  • Po inštalácii systému nezabudnite nainštalovať ovládače dodávané s počítačom.

Varovanie

  • Formátovaním disku stratíte všetky údaje na tomto disku!
  • Kroky môžu byť v inom poradí podľa toho, ktorý operačný systém inštalujete.

Ďalšie odporúčané články:


Mohlo by vás zaujímať

Prečo kúpiť repasovaný iPhone

Prečo sa oplatí kúpiť repasovaný iPhone?

iPhone od spoločnosti Apple je považovaný za jeden z najpopulárnejších smartfónov na svete, ak nie …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.