Zdravie a krása

Ako na popraskané pery?

popraskané peryO popraskané pery a celkovo o pokožku sa príliš nestaráme a v podstate im nevenujeme žiadnu starostlivosť aj napriek tomu, že sú vystavené vplyvom slnka, vetra a iným negatívnym aspektom. O svoje pery sa začneme starať až vtedy, keď nám popraskajú. Čo teda pomáha na popraskané a boľavé pery? Naše pery sa ľahko vysušia alebo popraskajú, pretože nemajú vlastné mazové žľazy, ktoré by udržiavali ich jemnú kožu vláčnu. Koža na perách neobsahuje ani dostatok kožného pigmentu melanínu, ktorý umožňuje opálenie kože.

Čo je potrebné na popraskané pery?

  • Balzamy a tyčinky na pery
  • kokosové maslo
  • olivový olej
  • kapsuly s vitamínom E
  • potraviny bohaté na vitamín B

ako na popraskané peryKokosovým maslom natierajte pery 4x až 5x denne, pretože kokosové maslo jemnú a poškodenú kožu na perách dobre regeneruje.

Účinným domácim prostriedkom na zmäkčenie a hydratáciu pier je olivový alebo rastlinný olej. Starým, ale osvedčeným prostriedkom na pery je vazelína.

Popraskané pery sa môžu stať aj chronickým problémom a tekutina, dodávaná telu popraskaným perám určite prospeje.

Doprajte si viac potravín bohaté na vitamíny B, napríklad mäso, celozrnné produkty, listovú zeleninu i oriešky.

Prospešné vitamíny na popraskané pery

Uplatňujte kapsuly s vitamínom E. Kapsulu prepichnite a olej naneste ju na pery. Existuje mnoho účinných a hojivých krémov na pery. Vyberajte také, ktoré obsahujú lanolín a vazelínu. Dajú sa zakúpiť v lekárňach alebo v obchodoch so zdravou výživou.

čo robiť s popraskanými peramiČisto prírodný ochranný prostriedok na pery je včelí vosk a predáva sa v lekárňach.

Pery si natrite vždy, ako pôjdete von, aby ste ich ochránili pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Nepoužívajte balzamy, ktoré obsahujú fenol. Tie sú veľmi vysušujúce a ešte viac zhoršujú stav popraskaných pier.

Pery, ktoré sú popraskané bolia a pália a máme tendenciu ich olizovať. Sliny im síce poskytnú okamžité zvlhčenie a následnú úľavu od bolesti, ale vlhkosť sa rýchlo odparí a pery budú ešte suchšie než predtým. Sliny totiž obsahujú tráviace enzýmy, ktoré tkanivo vysušujú.

Nedávajte deťom balzamy na pery s príchuťou

Ochutené balzamy zvádzajú deti k tomu, aby si pomazané pery hneď olízali, čo vedie k ďalšiemu vysúšaniu a popraskaniu jemnej pokožky pier.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button