DetiZáhrada

Ako na detské pieskovisko?

detské pieskoviskoDetské pieskovisko – to je oáza detského sveta. Tí najmenší na pieskovisku nachádzajú náramné vyžitie, ktoré len tak niečo neprekoná. Je to úžasné, presýpať piesok z bábovky do vedierka a potom do nich lopatkou búšiť, kým sa nevyklopí. Prenášať piesok z miesta na miesto, to je veľmi dôležitá práca a poriadna drina … Keby o tom malé deti mohli rozprávať. Ale teraz vážne. Pre dieťa je to hra, ktorá mu veľmi prospieva a obohacuje jeho duševný a fyzický rozvoj. Dieťa si osvojuje základné zručnosti, manipulačné schopnosti, metódou pokusu a omylu nachádza to správne riešenie, spoznáva vlastnosti prírodných materiálov – piesok suchý je sypký a vlhký je inak tvárny.

Pokiaľ máte záhradu, pripravte deťom pieskovisko, nech sa vyhrajú.

Čo budete na detské pieskovisko potrebovať

  • piesok
  • pieskovisko

Pieskovisko je známe odjakživa

Určite premýšľate, aké pieskovisko deťom zaobstaráte. Je to jednoduché – klasické, drevené, také ako bývalo vždy.

Plastické pieskovisko bol len krátkodobý a nepotvrdený výstrelok, ktorý pominul. Buďto si detské pieskovisko vyrobíte sami, kto je trochu zručný, nebude to žiadny problém. Ale priznajme si, každý nie je tak manuálne schopný, alebo nemáte pre to podmienky.

Objednajte si detské pieskoviská od renomovaných dodávateľov, na internete ich nájdete veľa a za pár dní vám objednávku doručia. Montáž nebude nič zložité a určite bude obsahovať aj popis.
Detské pieskovisko dodané výrobcom musí mať vždy certifikát o nezávadnosti materiálu a používaní, a o bezpečnosti.

Pozrite si aj tento príspevok – Veľkosti detí a detského oblečenia

Zabezpečenie proti nežiaducim obyvateľom

pieskoviskoSkompletizované pieskovisko je nutné zabezpečiť proti nežiaducim návštevníkom. Psy a mačky, ktorým by sa mohlo v piesku páčiť, sú schopní ho znečistiť.

Z dôvodu dodržiavania hygienických zásad je dobré v čase neprítomnosti prikrývať pieskovisko plachtou alebo sieťou a tým predídeme nepríjemným záležitostiam.

Pieskovisko súčasťou herných zostáv

Také pieskovisko tvorí celok zostavy, ku ktorej patria ďalšie hravé atrakcie, šmýkačky, preliezačky, šplhadlá, obývací domček a ďalšie možnosti.

Montáž detského pieskoviska

zastrešenie pieskoviskaMontáž a kompletizáciu si zabezpečuje každý väčšinou sám, podľa návodu a popisu to nie je také ťažké.

Ak si naozaj niekto na to netrúfa, je možné si objednať montážnu službu, lebo u týchto hracích zostavách to je trochu zložitejšie.

Niekedy je ešte potrebné hraciu zostavu natrieť ďalším náterom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button