Aké uzavrieť úrazové poistenie a cestovné poistenie kvôli lyžovaniu?

úrazové a cestovné poistenie kvôli lyžovaniuZima je obdobím zimných športov, najmä lyžovania a bežkovania. Je vhodné uzavrieť úrazové poistenie v kombinácii s cestovným, zvlášť pri výjazde do zahraničia. Aké uzavrieť úrazové poistenie a cestovné poistenie kvôli lyžovaniu?

Predpokladajme východiskovú situáciu, kedy klient lyžiar má uzavretú dlhodobú poistku na úrazové poistenie. K tomu plánuje cestu do zahraničia, napríklad do Álp, kde bude lyžovať.

Odporúča sa uzavrieť cestovné poistenie. Avšak to, ktoré zahŕňa aj lyžiarsku aktivitu.

Predovšetkým nie je dobré sa spoliehať na klasické slovenské zdravotné poistenie a Európsky preukaz zdravotného poistenia (modrá karta). Ak je klient za hranicami, je vhodné mať cestovné pripoistenie.

európsky preukaz zdravotného poisteniaTo v rôznych formách balíčkov ponúkajú všetky poisťovne, ale aj tie zdravotné ako napr. VŠZP.

V týchto balíčkoch pre lyžiarov a snowboardistov je poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, smrť úrazom, doba nevyhnutného liečenia, poistenie zodpovednosti, poistenie batožiny či poistenie právnej ochrany. Niektoré poisťovne ponúkajú aj zásah horskej služby alebo poistenie pre prípad jednorazovej hospitalizácie.


Aký je rozdiel medzi úrazovým a cestovným poistením

Predovšetkým je nutné zdôrazniť, že obe poistenia sú dobrovoľné. U úrazového poistenia je ročná lehota, klient poisťovne si úrazové poistenie platí ročnou sumou a je odškodnený finančne za úraz (napr. zlomená ruka).

Ak lyžiar má uzatvorené úrazové poistenie a zraní sa v zahraničí, napríklad v Alpách, bude odškodnený slovenskou poisťovňou za úraz, nie ale za liečebné náklady.

uzatváranie úrazového a cestovného poisteniaZa lekára, hospitalizáciu v nemocnici, za zásah horskej služby – to všetko si bude musieť nepoistený lyžiar zaplatiť sám. Aby tak robiť nemusel, je vhodné mať uzatvorené cestovné poistenie.

To možno uzatvárať iba na tie dni, kedy klient bude v zahraničí. Práve cestovné poistenie v sebe zahŕňa liečebné náklady (pozri vyššie).

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20%!

Tip: Momentálne prebieha aj akcia 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!

Prečítajte si aj články:Mohlo by vás zaujímať

ako rozbehnuť úspešné podnikanie

Ako rozbehnúť svoje podnikanie úspešne?

Mať vlastný podnik a viesť ho je snom mnohým mladých ambicióznych ľudí. Podnikanie však nie …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.