Cestovanie

Ako a prečo si vybaviť cestovné poistenie?

cestovné poistenieČi už cestujeme organizovane s cestovnou kanceláriou alebo zvolíme dobrodružnejšiu variantu a vydáme sa na vlastnú päsť, určite by sme ani v jednom prípade nemali zabúdať na cestovné poistenie. Len tak si môžeme byť istí, že sa nám v prípade potreby dostane plnohodnotnej zdravotnej starostlivosti. Ako a prečo si vybaviť cestovné poistenie?

Ak sa chystáme na dovolenku, určite nepremýšľame nad chorobami ani úrazmi, ktoré by nás pri našej ceste či v samotnom priebehu dovolenky mohli stretnúť, avšak opatrnosti nie je nikdy nazvyš. Stačí maličkosť, náhoda, byť v zlú chvíľu na zlom mieste a nepríjemnosť je hneď tu.

Prečo si vybaviť cestovné poistenie?

Rôzne riziká a potencionálne nebezpečenstvo číhajú na každom kroku. Je jedno, či sme doma, v práci, v obchode, na ulici, v parku, pri vode, všade sa nám môže prihodiť niečo nemilého.

Ak cestujeme do zahraničia, mali by sme sa nechať poistiť proti rôznym udalostiam, ktoré môžu počas našej cesty a pobytu nastať. Predstava, že pri našich cestách za poznaním je plne dostačujúca kartička zdravotnej poisťovne, je mylná! Do cudziny musíme mať tzv. Komerčné cestovné poistenie. Iba vo nýnimočných prípadoch vám môže stačiť aj základné životné poistenie.

Kde a ako si vybaviť cestovné poistenie?

Cestovné poistenie ponúka celá rada poisťovní, stačí si len vybrať, do rúk ktorej z nich vložíme svoje zdravie.

Online cestovné poistenie

vybavenie cestovného poistenia onlineJe niekoľko spôsobov, ako uzavrieť poistnú zmluvu. Tým najrýchlejším a najpohodlnejším z nich je bezpochyby uzavretie cez internet.

Stačí pár klikov podľa inštrukcií krok za krokom a je to. Nič nepodpisujeme, nikam nechodíme, stačí zaplatiť a poistka je platná. Zmluva vrátane identifikačnej kartičky prídu na náš e-mail.

Telefonicky

Ďalším spôsobom je dohodnutie poistenia telefonicky. Zamestnanci zákazníckej linky nám určite radi a ochotne poradia a vybavia s nami všetky formality.

Dojednajú spôsob odovzdania dokladov a tiež spôsob platby objednanej služby.

Osobne

vybavenie cestovného poistenia osobneAk dávame prednosť osobnému jednaniu, potom pre nás bude najlepšia návšteva pobočky vybranej poisťovne alebo sprostredkovateľa poistenia, ktorým je cestovná kancelária alebo agentúra.

Pracovník príslušnej poisťovne alebo cestovnej kancelárie nám vysvetlí všetky záležitosti spojené s poistením a potom s nami spíše zmluvu. Obdržíme kartu o poistení a tiež brožúrku s dôležitými kontaktmi a podrobnými informáciami.

Od kedy platí zmluva?

Zmluva o cestovnom poistení je platná od okamihu odoslania platby, avšak u niektorých poisťovní je rozhodujúci až dátum pripísania platby.

Cena cestovného poistenia

Cena cestovného poistenia záleží na tom, čo všetko chceme mať v zmluve zahrnuté. Čím viac požiadaviek, tým vyššia cena.

Ak porovnáme ceny poistenia všetkých poisťovní, zistíme, ktorá varianta bude pre nás tou najprijateľnejšou. Avšak platí, že na poistení by sme príliš šetriť nemali. Veď zdravie máme len jedno!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button