Úvod / Auto-moto / Ako postupovať pri predaji nepojazdného auta?

Ako postupovať pri predaji nepojazdného auta?

ako postupovať pri predaji nepojazdného autaPredaj nepojazdného auta? Do vozidla ste iste investovali veľa peňazí a dávať auto na likvidáciu je určite škoda. Dokonca aj keď je váš voz už celkom nepojazdný, tak je možné ho predať. Nejedná sa o žiadnu zložitú operáciu, ako si môžu mnohí myslieť, ale naopak, predaj nepojazdného vozidla je jednoduchý. Ako postupovať pri predaji nepojazdného auta?

Čo treba urobiť pred predajom nepojazdného auta

Zrušenie povinného zmlúvneho pistenia

Ak vám stále beží povinné zmlúvne poistenie, tak ho zrušte. Ak je auto ťažko poškodené po búračke alebo už príliš zastarané a nefunkčné, tak si zariaďte zrušenie povinného zmluvného poistenia. Ak bolo auto havarované, tak si vezmite od poisťovne a aj potvrdenie od polície.

Zmluva

Pri predaji nepojazdného vozidla treba spraviť kúpnu zmluvu. Je jedno, či je vozidlo nabúrané alebo nové, kúpnu zmluvu je treba vytvoriť vždy. Dbajte na to, aby mala samotná zmluva všetky správne náležitosti.

Dodatok

K zmluve ďalej vytvorte dodatok, ktorý bude obsahovať vyhlásenie, že je kupujúci oboznámený so stavom vozidla, ktoré je nepojazdné. Je vhodné tiež udať dôvod, prečo je nepojazdné, napríklad autonehoda a pod. K dodatku pripojte tiež protokol alebo fotografie dokazujúce stav vozidla pri predaji. Ak následne kupujúci predá peniaze a podpíše zmluvu, tak je vozidlo jeho.

Prevod

predaj nepojazdného autaJe treba navštíviť aj úrad, tam vozidlo odhlásiť a nahlásiť nového majiteľa.

Odkupná spoločnosť – výkup nepojazdných áut

Ak máte auto nepojazdné a nezohnali ste nikoho, kto ho od vás odkúpi, tak nezúfajte. Na internete možno veľmi ľahko vyhľadať odkúpne spoločnosti, ktoré sú zvyknuté odkupovať nabúrané a poškodené vozidla. Okrem toho tiež často ponúkajú aj odvoz zdarma.

Náhradné diely

Vozidlo možno tiež predávať na náhradné diely, ak sa vám ho nedarí  predať v celku, tak možno na rôznych portáloch ponúkať rôzne diely a získať tak aspoň nejaké bolestné z vášho vozidla.

Ako postupovať pri predaji nepojazdného auta?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako vybrať kameru do auta

Ako vybrať kameru do auta?

Ste často na cestách? Potom je u vás riziko dopravnej nehody oveľa väčšie, než u …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *