Ako liečiť

Ako sa zbaviť kvasinkovej infekcie?

liečba kvasinkovej infekcieKvasinková infekcia je ochorením, ktoré sa vyskytuje výhradne u žien. Ide o infekciu, ktorá sa prejavuje výtokmi z pošvy. Sprevádza ju nepríjemné svrbenie a aj ďalšie príznaky. Ako sa zbaviť kvasinkovej infekcie? Príznaky a liečba infekcie.

V článku sa dozviete:

  • Príznaky kvasinkovej infekcie
  • Ako kvasinkovej infekcii predísť
  • Ako liečiť kvasinkovú infekciu
  • Ako dlho to potrvá

Liečbu kvasinkovej infekcie je potrebné vždy konzultovať s lekármi, existujú však aj babské rady, ktoré môžu pomôcť k rýchlejšiemu odzneniu choroby.

Počas života sa s kvasinkovou infekciou stretne takmer každá žena. Dôležité je dodržiavať správnu hygienu a nosiť čistú spodnú bielizeň.

Príznaky kvasinkovej infekcie

Základným príznakom kvasinkovej infekcie je charakteristický biely výtok z pošvy. Ten je spôsobený výskytom baktérií v pošve.

Ďalšími sprievodnými príznakmi ochorenia je svrbenie v oblasti pošvy, ktoré mnohokrát prechádza až v pálenie. Práve tieto javy spôsobujú, že je infekcia veľmi nepríjemnou záležitosťou. Pošvový výtok navyše môže ľahko zapáchať.

V niektorých prípadoch môžete pocítiť tiež bolesti vo chvíli, keď idete na toaletu. Okrem toho sa u niektorých z vás objavia aj menšie bolesti v oblasti brucha a podbruška.

Ako kvasinkovej infekcii predísť?

kvasinková infekciaAby vás kvasinková infekcia netrápila, je dôležité dbať predovšetkým na kvalitnú hygienu intímnych miest, teda pravidelný kúpeľ.

V prípade, že už sa objavia náznaky infekcie, vyhýbajte sa na určitý čas použitiu toaletných mydiel, ktoré sú parfumované.

Dôležitým preventívnym opatrením je nosenie čistej spodnej bielizne. Veľmi často je kvasinková infekcia spôsobená aj tým, že na sebe máte dlhšiu dobu mokré plavky.

Vlhkosť je totiž ideálna pre zvýšený výskyt baktérií. Vo chvíli, keď vyjdete z bazéna či z kúpaliska, ihneď sa radšej prezlečte do suchého.

Ako preventívne opatrenie možno považovať tiež nosenie vhodných nohavíc. Tie by nemali byť príliš tesné.

Ako liečiť kvasinkovú infekciu?

Odborná liečba

Ak sa u vás prejavia príznaky kvasinkovej infekcie, rozhodne by ste mali zájsť k lekárovi. Čím rýchlejšie sa začne s liečbou, tým ľahšie sa infekcie zbavíte a zároveň sa vyhnete tomu, že sa bude u vás často opakovať.

Odbornej liečbe predchádza výter, na základe ktorého sú zistené príčiny infekcie. Zvyčajne vám potom doktor predpíše lieky, ktoré môžu byť vo forme čapíkov, ale aj rôznych mastí a gélov. Pomocou nich dôjde k zníženiu množstva baktérií a nastolí sa bakteriálna rovnováha.

Domáca liečba kvasinkovej infekcie

infekcia močových ciestOkrem toho, že navštívite lekára, ktorý vám predpíše lieky, môžete k rýchlejšiemu prekonaniu infekcie prispieť aj vy sama, a to pomocou osvedčených babských rád.

Na kvasinkovú infekciu zaberá napríklad obyčajný biely jogurt, ktorý nanesiete do okolia intímnych miest. Jogurt totiž obsahuje baktérie, ktoré môžu pomôcť nastoliť bakteriálnu rovnováhu.

Dôležité je však povedať, že táto metóda je účinná skôr len v prvotných fázach, kedy infekcia ešte nie je príliš rozšírená.

Okrem toho môžete použiť aj hygienické prípravky, ktoré je možné bežne dostať v obchodoch. Obsahujú kyselinu mliečnu, ktorá pomáha zamedziť tvorbe kvasiniek.

Ako dlho liečba kvasinkovej infekcie potrvá?

Liečba kvasinkovej infekcie pod odborným dohľadom a s náležitými liekmi potrvá zhruba jeden týždeň. Záleží samozrejme na tom, v akom štádiu sa s liečbou začne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button