Zdravie a krása

Ako sa starať o fúzy, aby boli krásne a zdravé?

ako sa starať o fúzyUrčite ste si všimli, že sa u mužov v posledných rokoch vracia do módy brada, fúzy a najrôznejšie moderné zostrihy namiesto dokonale oholených hladkých tvárí. Každý muž, ktorý si nechá narásť strnisko, by však mal vedieť, ako sa o fúzy správne starať. V opačnom prípade bude už po niekoľkých dňoch vyzerať ako vagabund a jeho tvár bude okolie skôr odpudzovať. Starostlivosť o fúzy pritom nie je nijako náročná. Ako sa starať o bradu a o fúzy, aby boli zdravé a krásne?

Obsah článku:

  • Postup starostlivosti o fúzy
  • Čo je potreba
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Postup starostlivosti o fúzy

Umývanie

Základom každodennej starostlivosti o fúzy je hygiena. V prvom rade je treba si niekoľkokrát denne dôkladne umyť celú tvár čistou vodou a potom ju utrieť do uteráka.

Pri umývaní je určite vhodné použiť aj kvalitné mydlo, ktoré fúzy a pleť zbaví nečistôt a baktérií. Fúzy potom nie sú neprirodzene mastné.

V prípade, že máte už narastené dlhšie fúzy, je okrem mydla užitočné použiť tiež šampón, ktorý bežne používate na vlasy. Potom je vhodné na záver umývania použiť ešte kondicionér, ktorý im dodá patričný lesk a vitalitu.

Úprava vzhľadu

zastrihávanie bradyDôležitou súčasťou starostlivosti o fúzy je aj úprava ich vzhľadu. Fúzy nevyzerajú ako celok zrovna efektne, ak na niektorých miestach trčia dlhšie chĺpky.

Preto je potreba približne raz za 4 dni vziať do rúk zastrihávač a celý porast ním zarovnať tak, aby chĺpky boli na všetkých miestach, kde to potrebujete, rovnako dlhé.

Praktická rada na starostlivosť o fúzy aby boli krásne a zdravé

u dlhších fúzov je namiesto špeciálneho zastrihávača pre fúzy lepšie použiť klasický zastrihávač s nadstavcom, ktorý je inak určený na úpravu vlasov.

K úprave vzhľadu fúzov sa ďalej dajú využiť rôzne oleje a gély, vďaka ktorým im dodáte patričný vzhľad. Okrem nich by som na dlhšie fúzy použil aj drobný hrebienok, ktorým sa dajú učesať. K finálnemu vytvarovaniu moderných fúzov sa potom dá použiť aj trocha pomády.

Čo je potrebné na starostlivosť o fúzy?

  • Mydlo
  • Zastrihávač fúzov (príp. zastrihávač vlasov)
  • Šampón, kondicionér
  • Pomáda

Ako dlho trvá starostlivosť o fúzy?

Starostlivosť o fúzy vám každý deň zaberie maximálne desať minút. Venujte sa im najmä v ranných hodinách po prebudení.

Aké budú náklady na starostlivosť o fúzy?

Najnákladnejšou položkou je obstaranie zastrihávača fúzov. Najlacnejšie produkty sa pohybujú v cenách okolo 80€. Na dlhšie fúzy ale môžete použiť aj klasické zastrihávače na vlasy, ktoré sa dajú zakúpiť až o polovicu lacnejšie.

Ak sa neuspokojíte s obyčajným šampónom a chcete si radšej kúpiť špeciálne šampóny na fúzy, pripravte sa, že vás jedno balenie 250 ml vyjde minimálne na 7€. Oleje a balzamy na fúzy stoja opäť okolo 7-10 €. Špeciálne malé hrebienky stoja od 3€ a vyššie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button