AkoaPreco.com > Domácnosť > Ako udržiavať plávajúcu podlahu?

Ako udržiavať plávajúcu podlahu?

ako udržiavať plávajúcu podlahuPlávajúca podlaha je najbežnejšia a najviac používaným druhom pokrývky podláh. Existuje široká ponuka plávajúcich podláh. Môžete si vybrať podlahu rôznych farieb, povrchovej úpravy (hladké plávajúce podlahy, podlahy imitujúce štruktúru dreva) a tiež rôzne odolné. Či už si vyberiete akýkoľvek druh podlahy, údržba je u všetkých rovnaká. Prečítajte si v nasledujúcom článku ako udržiavať plávajúcu podlahu.

Voda a udržiavanie plávajúcej podlahy


U plávajúcich podláh (či už drevených alebo laminátových) platí zásadné pravidlo, čím menej vody tým lepšie. Priveľké množstvo vody môže spôsobiť zvlnenie podlahy.

Stieranie podlahy

správna starostlivosť o plávajúcu podlahuPre stieranie plávajúcej podlahy je najlepšie použiť špeciálny plochý mop s handričkou z mikrovlákien. Vrelo odporúčam mopy značky Leifheit, najlepšie systém Twist s odstredivkou (odstredivý systém je súčasťou vedra). Dobre vyžmýkaný mop alebo handra  je základom správneho stierania plávajúcej podlahy.

Čistiace prípravky na plávajúcu podlahu

Plávajúcu podlahu môžete stierať jemným roztokom  jari a vody. K dostaniu sú aj špeciálne prípravky pre čistenie podlahy. Z praxe sa najviac osvedčili prostriedky značky Alex, Pronto na laminátové podlahy sa tiež osvedčilo. Dôležité je, aby súčasťou prípravku bolo leštidlo.

Pokiaľ chcete podlahu vyleštiť do sucha, potom odporúčam čistič podláh v spreji značky Moppy. Jeho obstaranie je však cenovo náročnejšie. Cena sa pohybuje v rozmedzí  10-12 eur.


Správny postup udržiavania podlahy

Z vlastnej skúsenosti radím, ako najlepšie udržiavať plávajúcu podlahu čistú. V prvom rade podlahu povysávajte, ak máte nástavec s kefou, použite ho. Zbavíte sa tak všetkých chlpov, omrviniek a nečistôt. Potom podlahu zotrite mopom alebo dobre vyžmýkanou handrou  pomocou špeciálneho čistiaceho prostriedku na plávajúce podlahy.

Pre dosiahnutie maximálne dokonalého vzhľadu môžete ešte podlahu na sucho vyleštiť pomocou špeciálneho čističa.

Poškodenie podlahy

údržba plávajúcej podlahySamotnou prevenciou pred poškodením podlahy je jej správny výber.

Podlahu vyberajte podľa toho, ako moc bude zaťažená. Odporúčam zaobstarať si podlahu, ktorá  už spadá do stupňa pre komerčné použitie. V obývacej izbe s kuchyňou, kde je prevádzka domácnosti najväčšia, investíciu do drahšej podlahy určite časom oceníte.

Údržba podlahy


Tiež dôsledne vyberajte farebný odtieň podlahy. Na svetlých a hladkých plávajúcich podlahách je vidieť každú omrvinku, každú šmuhu. Na tmavších, matnejších dekoroch nie je všetko hneď vidieť. Radim, aby ste sa nestali otrokmi vlastnej podlahy. So svetlými a hladkými plávajúcimi podlahami mám veľmi zlé skúsenosti, najmä, čo sa týka údržby.

Mohlo by vás zaujímať

škareda pleseň na stene

Problém, ktorý trápi množstvo domácností. Ako sa účinne zbaviť plesne na stene?

Nielen, že vyzerajú neesteticky, ale ovplyvňujú aj zdravie človeka. Reč je o plesniach na stenách, …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.