Návody

Ako poslať balík poštou?

posielanie balíka poštouNeviete ako poslať balík poštou? My Vám poradíme, každý týždeň posielame niekoľko balíkov a máme skúsenosti z pôšt z celého Slovenska. Je to jednoduché, viac už v našom článku ako poslať balík poštou?

Ako jednoducho poslať balík poštou – stručný návod

Najskôr sa rozhodneme, ako potrebujeme predmet doručiť, ak daný predmet je menší, tak môžeme zvoliť aj možnosť že ho pošleme ako doporučený list a nie ako doporučený balík, môžete tak ušetriť až 2€.

Ďalej, sa treba rozhodnúť či chce, aby adresátovi, teda príjemcovi (ten, komu balíček posielame) prišiel balíček domov, alebo aby si ho vyzdvihol na pošte. Ak pošlete balík iba na poštu, ušetríte.

Ak posielame balíky poštou častejšie, zriadime si zákaznícku poštovú kartu Slovenskej pošty, môžeme tak ušetriť až niekoľko eur.

Balíme balík

Ideálnym obalom pre posielanie poštou je kartónová krabica. Vyberieme vhodnú veľkosť do ktorej sa predmet vojde a vyplníme prázdne miesta v balíku zvyškami kartónov, bublinkovú fóliu alebo napríklad pokrčeným novinovým papierom. Nepreháňame to, keď dáme veľa materiálu dovnútra, balík bude ťažší a môžeme zbytočne platiť viac.

Kvalita a úroveň Slovenskej pošty ide hore, nepredpokladajte že si poštári budú balíček hádzať z piateho poschodia, ale trochu predmet obaľte.

ako poslať balíkZatvorenú škatuľu zalepíme lepiacou páskou tak, aby sa nám neotvorila. Necháme si na veku krabice miesto na písanie adresy, ideálne na hornej strane balíka vľavo hore a vpravo dole.
(Pred zalepením sa uistíme, že je všetko vo vnútri škatule :)))

Ak balík, ktorý chceme poslať poštou váži viac ako 15 kg obviažeme ho aj šnúrkami, alebo do neho urobíme otvory, aby sa lepšie niesol. Je to v podmienkach Slovenskej pošty, bez toho Vám balíček nemusia zobrať.

Toto je moja celkom častá chyba, 15 kg mi príde celkom málo, často posielam balíky okolo 45 kg, takže 15 kg sú tie ľahké a pani na pošte potom na mňa pozerá ako na blbca.

Vezmeme si nejaké dobre píšuce pero, alebo ešte lepšie liehovú fixu a ideme popisovať balík!

Vľavo hore píšeme:

Odosielateľ: Vaše meno
Vaša adresa vrátane PSČ

Niekto tvrdí, že sa odosielateľ musí škrtať, aby sa poznalo, komu sa balíček posiela, ja to ale nerobím a nemávam s tým problémy.

Doprava dole píšeme:

návod ako poslať balík poštou.jpgAdresát: Meno toho, komu posielame poštou balík
Jeho adresa vrátane PSČ

Ak chcete byť naozaj precízny, môžete doprava hore na balíček napísať udanú cenu takto:

Suma poistného: hodnota v číslach napr 30 € a za to do zátvorky vypísať hodnotu slovami napr tridsať eur.

To isté urobíme aj pre dobierku

Uvádzanie ceny dobierky bolo  pred niekoľkými rokmi povinné, v poslednej dobe ma ale žiadna pracovníčka neupozornila, že na balíček toto neuvádzam, tak to už asi nie je potrebné.

Balíček máme zabalený a popísaný. Teraz si ešte vypíšeme podací lístok podľa návodu.

Už stačí len zájsť na poštu, vystáť front a pošleme balíček, pracovníčka pošty Vám v prípade potreby poradí viac. Veľa šťastia a nech balíček dorazí príjemcovi čo najskôr.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button